fbpx

Як зміниться ваше життя, якщо ви почнете прокидатися о 5:30 ранку?

Згідно зі статистикою, в середньому доросла людина прокидається десь між 6:00 і 7:30 ранку, якщо їй потрібно бути на роботі до 9.00. Ви напевно також прокидаєтеся в цей час, намагаєтеся «повернути себе до життя» чашкою кави і не заснути на роботі в першу половину дня. Але якщо ви дотримуєтеся подібного графіка кожен робочий день, у вас напевно не залишається часу на інші заняття, адже все, що вам хочеться робити після повернення – це лягти на диван і дивитися телевізор. При цьому у вас не залишається часу і бажання на спортзал, саморозвиток, творче планування. Все, що ви отримуєте – постійне відчуття втоми. Але що, якщо ви вирішите змінити своє життя, і почнете прокидатися о 5:30 щоранку? Протримаєтеся в такому режимі хоча б місяць, і ви насолодитеся всіма перевагами, які приносить цей новий спосіб життя.

Ви підвищите свою продуктивність

Всі без винятку успішні люди прокидаються рано вранці. Наприклад, Стів Джобс прокидався приблизно о 5:30 ранку, тому йому вистачало часу, щоб працювати над створенням і розвитком Apple. Є також безліч інших прикладів. Вам ніколи не спадало на думку, що ви можете стати одним з цих людей? Все життя вважаючи себе совою, ви дуже швидко зрозумієте, що ранок – це найпродуктивніший час за день. Рано вранці ви будете прокидатися з ясним розумом і добре відпочив тілом, і тому зможете зосередитися на важливих завданнях і поставити цілі на наступний день. Щоденне пробудження в 5:30 ранку дає вам більше часу, щоб зайнятися чимось важливим. Якщо ви виконаєте всю важливу роботу вранці, ввечері у вас залишиться більше часу, який ви зможете приділити своїй сім’ї. Перехід від способу життя сови до жайворонка значно підвищить вашу продуктивність як у професійному, так і в особистому житті.

Читайте також: Вчені з’ясували, як нічна робота впливає на жінок

У вас не буде причин для поспіху

Щоранку ви напевно схоплюєтеся з ліжка, і поспішаєте приготуватися до роботи або навчання. У той же час ви напевно приходите одним з останніх, і при цьому виглядаєте скуйовдженим і сварливим, оскільки вже з ранку відстаєте в роботі від інших співробітників. Навряд чи це хороший спосіб почати свій день. Якщо ви станете прокидатися о 5:30 ранку, у вас буде більше двох годин до початку робочого дня. За цей час ви встигнете не тільки зібратися на роботу, але також побалувати себе чашкою гарячої свіжо меленої кави або ж прочитати кілька сторінок своєї улюбленої книги. Прокидаючись рано вранці, ви зможете нікуди не поспішати, і відчувати себе більш спокійним і впевненим, ніж раніше.

У вас з’являться нові звички.

Поява нових звичок має вирішальне значення для вашого самовдосконалення та саморозвитку, а ранній ранок – ідеальний час їх практикувати. Створення власного ранкового ритуалу може допомогти вам сформувати нові хороші звички, і при цьому не змушувати себе щось робити. Ранковий ритуал – це набагато більше, ніж просто спосіб організувати ранкову рутину, адже він допоможе вам легко поєднати нові звички зі старими, об’єднавши всі завдання разом.

Ви приведете себе у форму

Якщо ви будете прокидатися рано вранці, у вас з’явиться більше часу на те, щоб привести себе в форму, перш ніж ваш мозок буде завантажений роботою, наприклад, ви можете відвідати тренажерний зал або просто пробігтися по околицях. Звичайно, займатися спортом можна не тільки вранці. Однак вечорами, швидше за все, ви будете часто скасовувати тренування, щоб розібратися з більш важливими справами. З іншого боку, вранці у вас не буде причин скасовувати тренування. Почніть бігати хоча б по 30 хвилин щоранку, і вже через місяць ви помітите результати.

Ви зможете насолоджуватися тишею 

У ранніх пробудженнях є багато переваг, але для багатьох людей це виявляється однією з найважливіших. Ви зможете відпочити від міського шуму, дитячого плачу, автомобілів і телевізорів. Ранні години дійсно спокійні. Ніщо не буде відволікати вас від важливих завдань, тому ви зможете легко зібратися з думками, обдумати свої плани на майбутнє, а також зосередитися на тому, чим ви зайняті в даний момент.

Ви зможете економити час і енергію на ранкових поїздках

Навряд чи вам подобається добиратися на роботу в час пік, і ранній підйом дозволить вам уникнути дратівного натовпу вранці. Якщо вам потрібно їхати кудись вранці, ви зможете сісти на більш ранній автобус або поїзд, і дістатися до місця призначення швидше і комфортніше. Якщо ви керуєте авто, то зможете уникнути інтенсивного трафіку і значно скоротити час поїздки. Або ще краще, ви можете почати їздити на велосипеді.

У вас з’явиться час на корисний сніданок

Сніданок прийнято вважати одним з найважливіших прийомів їжі за день. Згідно з останніми дослідженнями, сніданок повинен складати близько 15-25% вашого денного раціону. Пропускаючи сніданок, ви починаєте відчувати сильний голод до обіду, і тому з’їдаєте багато “хворих”, але смачних продуктів. Якщо ви завжди спізнюєтеся на роботу вранці, швидше за все, їжа для вас залишається на другому місці. Але якщо ви прокинетеся рано вранці, вам не потрібно буде поспішати, і ви зможете приготувати собі повноцінний сніданок, і в повній мірі ним насолодитися. Це набагато краще, ніж перекушувати нездоровою їжею по дорозі на роботу або снідати за столом в офісі.

Якість вашого сну істотно покращиться

У сов, як правило, немає графіка, тому вони прокидаються і лягають спати в будь-який зручний для них час. З іншого боку, жайворонки завжди намагаються дотримуватися графіка сну. Якщо у вас його немає, це може привести до таких поганих наслідків для здоров’я, як високий рівень холестерину і ожиріння. Якщо ви пізно лягаєте спати, вам потрібно від 10 до 12 годин, щоб виспатися. Але у жайворонків немає такої проблеми. Прокинувшись о 5:30, ви відчуєте себе бадьорим і повним енергії, щоб почати новий день. Графік сну дійсно покращує його якість і допомагає вам почуватися краще.

Як навчитися прокидатися о 5:30 ранку

Ось кілька порад, які полегшать ваш перехід від сови до жайворонка.

Відкривайте штори перед сном: перші промені сонця змусять вас прокинутися вранці.

Встановіть «комендантську годину» для гаджетів. Згідно з дослідженнями, електронні пристрої ускладнюють процес засинання, оскільки синє світло від них перешкоджає виробленню мелатоніну – гopмону, який контролює цикли сну. Тому непогано відмовитися від телефону, планшета і телевізора, по щонайменше, за годину до сну, якщо ви хочете поліпшити якість свого сну.

Лягайте спати раніше. Якщо ви хочете прокинутися на 2 години раніше, ви повинні лягти спати, щонайменше, також на 2 години раніше ніж зазвичай. Тільки тоді ви зможете виспатися.

Не виходить швидко заснути? Спробуйте читати в ліжку або слухати аудіокнигу. Це дозволить вам швидше заснути.

Не тримайте будильник біля ліжка, інакше ви зможете легко відключити його і продовжувати спати. Але якщо вам потрібно буде встати з ліжка, щоб його відключити, знову заснути буде вже не так легко.

Виходьте із спальні відразу ж після пробудження, і відразу ж приступайте до ранкового ритуалу – прийміть душ, почистіть зуби. На той час, коли ви закінчите ці справи, ви достатньо прокинетеся, щоб зустріти новий день.

Плануйте. У вас повинна бути важлива причина, щоб прокинутися рано вранці. Нагороджуйте себе. Знайдіть те, що вам дійсно приємно, і включіть це заняття в свій ранковий ритуал. Це може бути чашка смачного трав’яного чаю або читання гарної книги, медитація або спостереження за сходом сонця.

Джерело.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page