fbpx
Без рубрики
Як збільшити врожай яблук: 4 процедури, які необхідно зробити навесні

Як збільшити врожай яблук: 4 процедури, які необхідно зробити навесні
Яблуня – це популярне плодове дерево, яке потребує догляду.

Досвідчені дачники знають, що чекати щороку хорошого врожаю не варто, якщо не забезпечується належний догляд.

Тому варто розібрати 4 способи, які допоможуть зберегти врожай яблук або збільшити його.
Проріджування
Ця процедура важлива для молодих яблунь, які перебувають у стадії формування. Якщо яблуня дала хороший урожай, але її смак залишає бажати кращого, наступного сезону вона віддасть перевагу відпочинку.

Цього можна уникнути, якщо видаляти центральні плоди вручну відразу після того, як вони сформувалися. Також варто оглядати дерево і відразу видаляти плоди, які виявилися дрібними чи хворими.

Своєчасне проріджування зав’язей дозволяє зберегти загальний стан плодового дерева. Процедура проріджування має виконуватися протягом усього сезону.

Досвідчені дачники надходять простіше: починають струшувати гілку, погані плоди мають відпасти самостійно. Цей спосіб жорсткий, але його можна назвати одним із найпростіших і найефективніших.

Обрізка
Обрізка викликає чимало запитань у більшості дачників. Можна зустріти навіть приклади, коли досвідчені дачники намагаються виконувати обрізання рідше.

Також причина відмови обрізки полягає в тому, що дачники просто не мають часу, адже в цей період необхідно займатися іншими культурами на ділянці.

Обрізка має виконуватися регулярно після ретельного огляду дерева. Необхідно знайти сухі, пошкоджені та заражені гілки. Є кілька порад щодо обрізання.

1. Місце зрізу потрібно вибирати з відривом 4-6 сантиметрів від нирки. Нирка повинна рости у бік.

2. Обрізання починається з верхніх гілок.

3. Укорочують на одну третину довжини.

4. Зростання дерева при такому обрізанні не повинно бути більше 4 метрів.

Також варто уважно оглядати дерево, усі пошкоджені та заражені гілки повинні видалятися.

Полив
Полив плодових дерев у багатьох випадках ігнорується. А якщо полив і здійснюється, то не багатий. Є базове правило: полив має виконуватися 4 рази на сезон. Схема поливу виглядає так:

• перший полив виконується ще до того, як розпустилися перші бруньки;

• другий полив через 2 тижні після закінчення цвітіння;

• до збирання врожаю приблизно за 3 тижні виконується третій полив;

• востаннє поливати необхідно ранньої осені. Це потрібно робити, щоб здійснити профілактику усушення деревини взимку.

Кількість води визначається завжди індивідуально. Якщо йдеться про молоді рослини, їм достатньо 3 відер води. Зрілим плодовим деревам від 6 до 10 цебер води.

Підживлення
Яблуні спокійно розвиваються без підгодівлі, тому не варто дивуватися, що багато хто їх ігнорує. На початку сезону варто вносити азотні добрива.

Далі необхідні комплексні добрива з калієм та фосфором. Добрива перестають вносити за 2 тижні до початку збирання врожаю.

You cannot copy content of this page