fbpx

Яk запобігти застуді: топ-5 порад терапевта

Восени розпочинається сезон застуд. Однак застуді можна запобігти, дотримуючись певних правил. Як не захворіти порадила заступник директора «Центру первинної медико-санітарної допомоги» Надія Боднар Організм людини не встигає звикнути до різких змін погоди. Як результат – збільшується число простудних захворювань. Нежить, бiль у горлі, і треба бігти до лікаря, зазначає пані Боднар.

Правильно одягатися

Одягайтеся за погодою, перш за все, не перекутуйтесь, каже лікар. Пуховик при температурі +10 – це погана ідея. Обирайте одяг із натуральних тканин, щоб тепловий обмін відбувався нормально.

– Потрібно подбати, щоб ноги залишались сухими і теплими, – каже пані Боднар.- Уникайте вузьких чобіт, які стискають ноги.

Ведіть здоровий спосіб життя

Взимку не варто відмовлятися від фізичних навантажень. Розминка розжене кpoв, і зарядить вас енергією, але під час виконання вправ варто провітрювати приміщення, пояснює лікар.

Читайте також: ВІРИ, НАДІЇ, ЛЮБОВІ ТА ЇХ МАТЕРІ СОФІЇ: ДАТА СВЯТА ТА ЩО НЕ ВАРТО РОБИТИ В ЦЕЙ ДЕНЬ ЖІНКАМ

Правильний сон

Щоб почуватись бадьоро і залишатись здоровим у будь-яку пору року, налагодьте режим сну, зазначає пані Боднар. Важливо спати близько 8 годин. Крім того, намагайтеся уникати стресів і негативних емоцій.

Збалансоване харчування

Правильне харчування допоможе залишатись здоровим у холодну пору року. Сніданок, обід чи вечерю просто непотрібно замінювати перекусом «на ходу». Дотримуйтесь питного режиму, бо достатня кількість води в організмі є запорукою правильного обміну речовин.

– Якщо в літній період їжа повинна бути легка, то зараз пора, коли потрібно запасатися поживними речовинами на зиму, – розповідає пані Боднар.

Прогулянки – один із способів загартування

Немає поганої погоди для прогулянок, каже пані Боднар. Свіже повітря і фізична активність укріплять ваш організм. Набагато менше ймовірності зустріти віруси, в тому числі і грипу, перебуваючи на вулиці. Якщо все-таки у вас з’явились симптоми захворювання, зверніться за консультацією до свого сімейного лікаря.

Джерело.

You cannot copy content of this page