fbpx
Дозвілля
Як за декілька секунд зрозуміти, чи піде сьогодні дощ

Так, насправді вам не потрібно навіть дивитися на небо, щоб зрозуміти, чи піде дощ. Адже у кожного є смартфон з найточнішим прогнозом погоди.

А що робити, якщо гаджета немає під рукою або ви знаходитеся в місці, де немає інтернету?

Ми розповімо, як визначити погоду з точністю до хвилини, подивившись на хмару.

Перисті хмари

Перисті хмари знаходяться високо (5-14 км), схожі на довгі нитки, гряди або пір’я і складаються з кристалів льоду. Вони не дають опадів, які досягають землі. Тому, якщо ви бачите такі хмари, це ознака хорошої, але прохолодної погоди.

Якщо перисті хмари стають товщі і нижче і покривають частину неба, то вони перетворюються в перисто-купчасті. Вони схожі на вовну баранчика, невеликі хмари які нагадують хвилі на поверхні води. Вони говорять про різке потепління і про те, що через кілька годин має розпочатися грoза зі зливoю.

Коли хмари спускаються ще нижче, вони перетворюються в перисто-шаруваті. Виглядають як тонкі аркуші, які розпластані по всьому небу. Такі хмари з’являються за 12-24 години до затяжного дощу.

Купчасті хмари

 

Купчасті – це невеликі білі пухнасті хмари, схожі на вату. З них дощ не йде, а значить, погода гарна. Але якщо ви побачили такі хмари, не поспішайте радіти.

Купчасті хмари можуть свідчити про те, що починається скупчення грозових хмар і дощ може піти в найближчі 8 годин. Але якщо купчастих хмар мало або до вечора вони зникають, то погода буде хорошою і стійкою.

Ви, мабуть, бачили такі хмари, схожі на дрібні вовняні грудочки, розкидані по всьому небу, – це високі хмари. Якщо ви побачили таке небо, як на картинці, то варто захопити дощовик, адже через кілька годин може початися гроза зі зливою.

Шаруваті хмари

Це сіре простирадло, схоже на туман і покриває все небо. Такі хмари тонкі, тому, незважаючи на всю похмурість, дощ з них навряд чи піде. Шаруваті хмари з’являються перед настанням гарної погоди.

Дощові

Тут, здається, все зрозуміло: якщо хмари темні, значить буде дощ. Але все не так просто. Зверніть увагу на колір хмари – за відтінками можна визначити, яка буде погода.

– Чорні хмари означають, що назріває дощ без сильного вітру.

– Коричневі свідчать про наближення дощу з сильним вітром.

– Сірі хмари часто йдуть на великій території, тому віщують легкий, але затяжний дощ.

А тепер вигляньте у вікно і подивіться на хмари. Які вони?

Джерело.