fbpx
Дозвілля
Як вибрати свіже та корисне м’ясо: важливі поради

Звертати увагу потрібно на колір і запах продукту, а відсутність жиру має викликати серйозні підозри

Як вибрати якісну, безпечну і свіжу свинину, щоб не витратити гроші даремно, з’ясовували журналісти програми “Ранок з Україною” на телеканалі “Україна”.

В першу чергу, необхідно простежити, щоб на прилавку свинина лежала в холодильнику, адже м’ясо – швидкопсувний продукт. Оптимальна температура зберігання – 0 … + 2 градуси. За підтримку температурного режиму несуть відповідальність продавці, пише Сьогодні

“Може зберігатися при температурі +4 … + 6 градусів, але тоді термін зберігання буде менше. Температура +6 градусів вже небажана. М’ясо при такій температурі в торговому залі має лежати не більше доби, а якщо за цей час воно не було продано, продукт знімається з продажу”, – розповідає експерт з харчових продуктів Олена Сидоренко.

В інтернеті стверджують, що визначити якість м’яса можна по запаху – мовляв, якщо пахне соломою, значить, що продукт домашній. Але експерти сумніваються в такому способі і кажуть, що соломою підкопчують тільки сало.

“Якщо пахне соломою, то щось тут не те. Можливо, м’ясо зберігали десь в соломі або разом зі шпиком, можливо, провели додаткову обробку речовиною, яке нагадує солому по запаху. М’ясо повинно пахнути тільки м’ясом”, – застерігає Сидоренко.

“Якщо м’ясо пахне крoв’ю – це швидше погано, ніж добре. Можливо, при забої не були дотримані санітарні норми, тому що вся крoв з м’яса повинна витекти. Якщо пахне крoв’ю, то крoв потрапила в м’ясо, і воно буде швидше псуватися”, – додає шеф-кухар Дмитро Руденко і каже, що домашня свинина пахне свіжим м’ясoм і молоком.

Експерти радять звертати увагу і на колір м’яса – у якісного продукту від рівномірний, від світло-рожевого до темного.

“Обов’язково, щоб жили були без зеленуватого кольору, щоб вони були білі, незавітрені. Якщо завітрені – значить, м’ясо несвіже і довго лежало на відкритому повітрі, по ньому запросто могли повзати мухи”, – пояснює Руденко.

Білим або трохи жовтуватим повинен бути і жир на м’ясі. Якщо він потемнів, свинина вже не першої свіжості, а якщо рожевий – тварину неправильно забили. А ось свинина зовсім без жиру повинна викликати у покупця побоювання.

“Жир має властивість прогіркати. Верхній шар жиру можуть зрізати, коли він починає прогіркати і погано пахнути – і це означає, що м’ясо неякісне”, – каже шеф-кухар.

Продавці на ринку підказують ще один метод, як визначити свіже м’ясо: “Коли є крoвинки, це свідчить, що м’ясо свіже. У тому шматку, який заморожували або який несвіжий, крoвинок вже не буде”, – розповідає продавщиця Ольга.
Експерти погоджуються – це, дійсно, ознака свіжого м’яса. Але не факт, що такий продукт буде безпечним. “Крoв – це субстанція, в якій дуже добре розвиваються патогенні мікроорганізми”, – зазначає Сидоренко.

Краще знайти шматок без крoвoвиливів і натиснути на нього пальцем – свіже м’ясо буде пружним. “М’ясо має бути прохолодним і пружним – ямка після натискання пальцем повинна вирівнятися. Якщо не вирівнюється, це вже якийсь трyп з анатомки”, – каже експерт.

Крім того, шеф-кухар радить звернути увагу на м’ясо після приготування: якщо в смаженому шматку після розрізу помітні бульбашки – значить його кілька разів заморожували і розморожували.

Читайте також: З’ЯСОВАНО, ЯКЕ М’ЯСО СКОРОЧУЄ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ

Реклама