fbpx
Дозвілля
Як врятувати стосунки, які тріщать по швах? Відповідь – у фільмі “Вогнетривкий”

Їхній союз з кожним днем потрохи розвалюється, почуття зникають, вони стають байдужими одне до одного. Здається, вже ніщо не зможе врятувати їхні стосунки… Але тут на допомогу приходить татова мудрість.

Вони живуть разом уже сім років. Щоденна побутова рутина, крапля за краплею – і їхнє сімейне життя стає нестерпним.

Він пізно повертається додому, тому що працює пожежником. Її це, звісно дратує. Він – герой для всіх, але не для неї. Він майже припинив спілкуватися з нею і проводить свій вільний час в інтернеті, захоплюючись фотографіями яхт. Вона уже задивляється на іншого, який здається їй турботливішим за нього. Вони абсолютно перестали розуміти одне одного і тому вирішили розлучитися.

І тут на допомогу приходить його батько. Він просить сина виконати одне-єдине прохання перед розлученням і дарує йому щоденник. У цьому щоденнику – поради на кожен день, суть яких полягає у тому, що протягом сорока днів потрібно проявити якийсь невеликий вчинок турботи для своєї дружини.

Спершу син ставиться скептично до списку цих добрих справ для дружини, але не хоче засмучувати батька. Та й ще десь всередині жевріє надія, що їхній з дружиною союз можна врятувати.

Спочатку йому важко зрозуміти, що любити потрібно не тільки в радості, але і в горі та смутку. Він виконує все вимушено, лише на прохання батька, не розуміючи сенсу, не вірячи в результати того, що робить. Не все йде гладко і спершу йому нічого не вдається.

До того ж дружина не сприймає його добрі вчинки всерйоз. Він розчаровується, але не здається.

Вона викидає в смітник подаровані ним квіти і ігнорує всі його прагнення допомогти. Але він бореться далі.

Він з часом розуміє, що забагато часу проводить в інтернеті. Розуміє, що любить свою дружину більше. Його бажання боротися за сім’ю стає дедалі сильнішим.

І тут він згадує правило, яке є головним у його роботі: “Ніколи не можна кидати партнера, особливо під час пожежі”. Він проектує цю мудрість на їхні стосунки, вчиться любити по-справжньому, а вона поступово відповідає взаємністю.

І навіть, коли завершилися сорок днів, які були розписані у щоденнику батька, він продовжує дивувати дружину, не з примусу, а тому що розуміє, що любить її.

Після тривалої боротьби за стосунки – вони знову разом. Він зворушений, коли дізнається, що колись той самий щоденник врятував сім’ю його батьків, тому батько так його беріг.

Вони захотіли, щоби Бог поблагословив їхні стосунки і повінчались. Вони впевнені, що саме Бог допоміг їм подолати кризу і почати усе спочатку.

Тепер вони знають, що треба вчитися любити. Кожного дня, кожної години, кожної секунди. Любов – це книга, яку не можна вивчити одразу, її потрібно читати протягом усього життя.

Галина Андрусів

Написано на основі фільму “Вогнетривкий” (2008 р.); США

Режисер – Алекс Кендрик.