fbpx
Події
Як вода у Карпатах горить, чорніє і допомагає народити близнюків

Гірські джерела відомі своїми корисними властивостями. До прикладу, термальні і мінеральні води Закарпаття вже давно стали візитівкою, навколо них зводять оздоровчі комплекси, санаторії, туристичні бази.

Водойми у горах перетворюють на атракції, річки і озера — на місця відпочинку. Але є у Карпатах і багато таких джерел, де масово людей не зустрінеш.

Хоча про ці джерела ходять, без перебільшення, легенди. Місцеві мешканці розповідають про унікальні цілющі властивості і вірять у чудодійні сили води, а науковці це спростовують, або навпаки, підтверджують, — пише svalyavanews .

Водою зі «славою» оздоровлення називають три джерела у селі Тячівські Лази Тячівського району Закарпаття в урочищі Чорна вода. Тут вода настільки насичена сірководнем, що набула чорного кольору.

Сірководнева вода із притаманним запахом «тухлих яєць» підходить для лікувальної косметології, при захворюваннях шкіри. Джерело — питний буркут із присмаком сірководню — використовують для лікування шлунково-кишкового тракту, печінки та підшлункової залози. Ще два джерела рекомендовані при ревматичних захворюваннях опорно-рухового апарата, при болях у суглобах.

Місцеві розповідають, що Чорну воду люди цінують, насамперед, за гарну природу, не знаючи, що саме вода надзвичайно цілюща. Після дощу вона трохи каламутнішає, коричневіє, у суху погоду вода дуже чорна.
У 70-х роках минулого століття тут побудували оздоровчий комплекс всесоюзного значення, але на початку 1980-х його закрили.

Ще одним унікальним джерелом з дивною «поведінкою» є вода у селі Верховина на Прикарпатті. Це джерело у Карпатах славиться цілющою водою, що «горить».

Воду знайшли ще півстоліття тому, коли у надрах Карпатських гір шукали нафту.

Як зазначають люди, які побували біля джерела, коли піднести запалений сірник до труби джерела, вода спалахує.

Вода в джерелі дуже смачна, не дає ніякого осаду. Її можна тижнями зберігати у банках, і вона не псується. Крім того, вода завжди одної температури – влітку холодна, а взимку здається теплою. За дослідженнями вчених, ця вода настільки чиста, що для того, аби прирівняти її до всеукраїнського рівня забрудненості води, її потрібно засмічувати аж у 22 рази.

А от чи справді таке масове народження близнюків залежить від води — вчені не впевнені. Як би там не було, люди вірять у чудо і приїжджають за водою регулярно.

Чи не про кожне карпатське джерело можна говорити, що воно — цілюще. А ще чисте, прозоре і смачне. Головне, щоб люди ставилися з шаною і не засмічували те, чим так щедро нагородила природа.

 

Читайте також:ЯК ПРАВИЛЬНО НОСИТИ ХРЕСТИК ТА ЯКЕ ЙОГО ЗНАЧЕННЯ