fbpx
Дозвілля
Як відучити дитину спати з батьками: 6 важливих порад

Першим кроком в процесі відучення дитини спати з батьками має бути бажання самої мами. Адже нерідко жінки не поспішають “виганяти” дітей з дорослого ліжка саме тому, що мамам так зручно – маленького можна вкрити, втішити, якщо він раптом прокинеться.

Але якщо ви вже точно вирішили, що пора дитину відучувати спати з дорослими, то скористайтеся кількома порадами. В першу чергу потрібно зняти бічну сторону з дитячого ліжечка і посунути її до свого ліжка таким чином, щоб дитяче ліжко було “продовженням” вашого (можна купити спеціальне приставне ліжечко для новонароджених). Це створить ілюзію того, що малюк як і раніше знаходиться з мамою.

Після того, як малюк привчиться спати на своїй новій території, ліжечко можна поступово переносити все далі і далі від батьківського ліжка, аж до переселення в сусідню, дитячу кімнату.

Читайте також: 10 фактів, які ви не знали про українські казки

Важливі моменти

1. Розмовляйте з малюком. Купіть нове ліжечко і розкажіть доньці або сину про те, що з мамами сплять тільки маленькі дітки, дорослі ж сплять у власних ліжечках. Цей метод відмінно діє на дітей у віці двох-трьох років.

2. На перших порах можна включати дитині нічник. Зараз у продажу є безліч ламп і проекторів, які зроблять процес відходу до сну комфортним і спокійним.

3. Щоб процес укладання відбувався легше, можна виробити спеціальний ритуал: гігієнічні процедури – казка – сон. Якщо дотримуватися такої послідовності, то дитина скоро звикне до свого ліжечка і більше не захоче спати з мамою і татом.

4. Якщо ви запланували народження другої дитини, тоді переселити в окреме ліжечко старшого потрібно до моменту народження молодшого. В іншому випадку, зміна місця ночівлі може викликати бурю протестів і напади ревнощів з боку первістка.

5. Краще буде приурочити переїзд у власне ліжечко до якого-небудь свята: Дня народження, Нового року, круглої дати.

6. Дозвольте малюкові взяти участь у виборі власного ліжка. Візьміть його з собою в меблевий магазин. А якщо до його думки мама з татом ще й прислухаються, тоді спати дитині в ліжку буде набагато приємніше.

Читайте також: Казка в дитинстві потрібна, як повітря. Сам Ейнштейн заявляє про це

Джерело.