fbpx

Як, вам вже 30? Чому сучасні дівчата в тридцять виглядають молодшими, ніж раніше

За часів наших бабусь 30-річна жінка була «дорослою тіткою» і виглядала відповідно, відрізнити дівчину близько 20 від панянки на 10 років старшої не було жодної проблеми. Зараз юна дівчина, показавши паспорт, може добряче вразити свого співрозмовника: «Як, вам вже 30?» Тож чому сучасні 30-річні дівчата виглядають не гірше, а іноді й краще за 20-річних і так сильно відрізняються від тих 30-річних, що були раніше?

Вчені вже офіційно визнали, що 30 років – це найбільший розквіт молодості. Ми вирішили понишпорити в загадках віку і з’ясувати, чому ці дівчата настільки гарні.

По-іншому розуміють свій вік

Поки нинішні 30-річні дівчата росли, вони постійно чули, що вік жіночої краси і привабливості закінчується, щойно ми переступимо поріг 30-річчя, – прощайте легкість, розваги і життєрадісність. Але в міру дорослішання стереотипи піддалися критичній оцінці, і тепер ми розуміємо, що 30 років – чудовий вік, менше переживаємо через ці цифри і маємо сміливість відчувати себе юними, що позитивно позначається на зовнішності.

Мають свободу вибору

Раніше вже з 25 років з гардеробу жінки поступово зникали яскраві кольори, облягаючі або короткі речі, адже «ти вже занадто стара для цього». Зараз дівчата віком 30 років можуть носити яскравий одяг, порвані джинси, фарбувати волосся в різні кольори або робити пірсинг – все, що захочеться. Молодіжний стиль допомагає виглядати свіжою і юною – до пари віку.

По-іншому ставляться до косметики

За часів нашого дорослішання (а автор цієї статті також відноситься до 30-річних) не було б’юті-блогерів, хайлайтерів, гліттерів і т. д., а вибір косметики в магазинах залишав бажати кращого. Але за останні 15 років все сильно змінилося, і велика кількість якісної декоративної косметики прищепила і кілька правил макіяжу: ми стали щодня злегка підфарбовувати очі та губи, вирівнювати тон обличчя. Правильне підкреслення переваг своєї зовнішності зробило сучасних жінок яскравішими і привабливішими.

Має стабільне матеріальне становище

Сучасні 30-річні прекрасно розбираються і в косметиці для догляду, що теж йде на користь зовнішності. Причому в цьому віці, зазвичай, уже з’являється свій стабільний дохід, магазини пропонують широкий вибір, усюди є спортивні комплекси, а зміцніла самооцінка додає впевненості та сміливості витрачати гроші на себе. В результаті жінка вже має звичку займатися спортом і доглядати за собою, а також можливості, яких не було у минулого покоління.

Користуються розвиненою індустрією косметології

Ще трохи про можливості. За часів наших мамусь і бабусь косметологія була менш розвиненою і практично недоступною. Зараз в будь-якому віці можна проводити процедури з догляду за собою – косметологи є скрізь, а ціни на їх послуги вже не й такі високі. І мова не про пластику – чистки, масажі, маски та інші способи потішити себе завжди сприятливо позначаються на зовнішньому вигляді.

Знайшли свій стиль

Шопінг зараз – саме задоволення. Для тих, хто приділяє йому багато часу і любить прогулюватися по магазинах, є великі торгові центри, для тих, хто всього цього не любить, – інтернет-магазини з доставкою. Широкий вибір дозволяє експериментувати і шукати свій стиль, носити оригінальні речі й цікаво їх поєднувати. Такий гардероб важко було навіть уявити всього 40 років тому, коли на полицях не було практично нічого, а речі не купували, а «діставали» через знайомства або у спекулянтів.

Знайшли внутрішню гармонію і впевненість в собі

Суспільні стереотипи сильно впливають на життєві цілі жінки, і багато в чому покоління наших матерів уявляло реалізацію себе саме в родині – рідко хто хотів певну кар’єру або творчу реалізацію. Та й можливостей у просуванні на роботі у жінок було набагато менше. Сьогодні жінки до 30 років вже зазвичай мають освіту, професію і більше цілей в житті, що включають не лише роль в сім’ї, а й визнання в професії або творчості. Впевненість в собі та зреалізованість додають привабливості та того внутрішнього вогню, який робить жінку настільки привабливою.

Відповідально ставляться до здоров’я

Медицина за часів СРСР була безкоштовною, але не такою доступною, як зараз, – візит до лікаря вимагав попереднього запису, культури регулярного медичного обслуговування не було, крім кількох фахівців. Зараз в 30 приходить розуміння, що організм теж вимагає «технічного обслуговування», на це знаходяться гроші й час. У нас є можливість потрапити на прийом до будь-якого фахівця, а здоров’я прямо пов’язане з красою.

Поважають себе і не дають скривдити

Раніше суспільство диктувало обов’язкову повагу до думки інших людей, особливо старшого віку. Будь-яке зауваження з боку колективу в особі перехожого або супутника в транспорті могло присоромити і навіть похитнути впевненість в собі. Зараз в 30 років ставлення до суспільних стереотипів змінюється, та й самі стандарти поведінки теж. Ми уважніше відносимося до себе, більше поважаємо свою думку, своє тiло. Самоповага захищає і від зайвих нервів, і від синців під очима, що лише на користь зовнішності.

Знають, як важливо пити достатньо води

Ще кілька десятиліть тому ми і не знали, наскільки корисно пити чисту воду, в пошані було лише чаювання. Зараз кожна доросла жінка знає: якщо з дитинства не була сформована звичка регулярно пити воду, то привчити себе випивати достатню кількість рідини досить складно. До 30 зазвичай це вже вдається, а достатня кількість води – це свіжа зволожена шкіра, легкий рум’янець і загальний тонус, що додає привабливості.

У кожного віку є свої переваги, і не варто переживати через цифри в паспорті. А які плюси свого віку ви усвідомили з часом?

За матеріалами.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page