fbpx
Події
“Як у доменній печі”: вчені попереджають про пекельну спеку, яка йде на Землю

До 2050 року зміна клімату викличе підвищення температури до + 35С в 970 містах. За даними недавнього дослідження кількість міських жителів, які піддадуться впливу екстремальної спеки, збільшиться у вісім разів – до 1,6 мільярда осіб.

У світі гостро стоїть питання про те, як “охолоджувати” міста, оскільки такі погодні умови можуть виявитися згyбними для людей. Про це повідомляє “Обозреватель”

“Питання, як охолоджувати населення тепер займає пріоритетне місце в політичному та науковому порядку денному”, – констатував Дев Ніегі, професор університету Пердью, штат Індіана (США).

На сьогодні в багатьох міста температура повітря піднялася до небувалих меж.

Читайте також: СТАЛО ВІДОМО ХТО СТАВ ПЕРЕМОЖНИЦЕЮ КОНКУРСУ МІС УКРАЇНА ВСЕСВІТ 2018 (ФОТО, ВІДЕО)

“Спекотно, як у доменній печі, ти буквально відчуваєш небeзпеку для жuття й апoкаліпсис”, – зазначив Найджел Таппер, професор екологічних наук у Мельбурнському університеті Монаш.

Міста можна пристосувати до зниження спеки за допомогою заходів з економії води, створення тіні і відображення тепла. Місто з температурою +50C може бути більш придатним для життя завдяки таким заходам, як пишні зелені насадження на будівлях і навколо них. Дахи, тротуари та інші міські поверхні виготовлені з матеріалів з високою дифузійною відбивною здатністю.

facebook