fbpx

Як це – бути патріотом у Криму: мережу розчулив відвертий пост

Бути патріотом на території вільної України й анексованого Росією Криму – зовсім різні речі. Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловила колишня жителька Севастополя Ірина Ненашева.

За її словами, якщо на території вільної України люди червоніють, коли переходять на державну мову, то у Криму пишуть пости нею й активно її вивчають.

“Бути патріотом України в Криму. У Севастополі… Жити там зараз… Для мене це все одно, що в розпал епідемії чуми перебувати в найстрашнішому місті, де всі поголовно покриті виразками, де епіцентр хвороби – і не захворіти. Ти вважаєш надсміливістю вдягнути жовто-блакитну сукню і вінок на голову і тиждень ходити в цьому по Севастополю, гордо задерши голову, а вони вішають прапори в центрі міста на свої балкони. Ти, червоніючи, переходиш на українську, тому що соромишся зробити помилку або сказати неправильно – а вони за три роки вивчили мову і пишуть пости нею”, – наголосила Ненашева.

У той час, як люди з вільної території скаржаться на те, що інколи зустрічають “ватників”, – люди з Криму бачаться з ними всюди.

Ти пишаєшся тим, що у тебе є сукня з тризубом, а чоловік ходить у “бандерівській” кепці, а вони одягають своїх маленьких дітей у вишиванки. У Криму. У вишиванки! Тебе дратують випадкові попутники-“ватники”, а вони щодня зустрічають їх на роботі, вдома, на ринку – всюди, – відзначила Ненашева.

Водночас ці люди не бояться голосно висловлювати свою позицію, хоча знають, що за це можна бути покараним.

“Тобі пишуть друзі “Не пиши з Криму, ми за тебе боїмося”, а вони щодня виставляють у соцмережах пости, що відкривають очі на країну-окупанта. Вони – не бояться. Ти думаєш, коли-небудь, обов’язково, все буде Україна! А вони живуть цією надією. Це особливі люди”, – підсумувала кримчанка.

Читайте також: “Идите в ж*пу со своей защитой!” Крик душі російськомовної киянки вразив мережу

Джерело.

You cannot copy content of this page