fbpx
Події
Як стерилізувати банки в мікрохвильовці, в мультиварці або пароварці чи духовці

Як стерилізувати банки в духовці – швидкий і простий варіант.

Ставимо банки на деко або решітку в холодну духовку. Можна шийкою вниз або вгору – це значення не має. Чекати, поки вони висохнуть, теж не потрібно – відразу після миття відправляйте в духову шафу.

Закриваємо духовку і виставляємо температуру 100-110°C, стерилізуємо банки 20 хвилин. Час стерилізації не залежить від об’єму ємностей.

Вимикаємо духовку і чекаємо, поки банки охолонуть. Дістаємо їх звідти, обертаючи сухим рушником. Якщо взяти мокрим, то банки лопнуть від перепаду температури.

ВАЖЛИВО: у духовку можна класти кришки, що закручуються, а ті, що з гумками – не можна, так як вони можуть розплавитися. Краще прокип’ятити їх у воді 10-15 хвилин.

Як стерилізувати банки над чайником

Наливаємо в чайник воду і чекаємо, поки вона закипить. Якщо дозволяє конструкція чайника, кладемо всередину кришки. Ті господині, у кого так зробити не вийде, можуть простерилізувати кришки окремо.

Банку миємо, чекаємо, поки висохне, і ставимо в отвір чайника шийкою вниз. Якщо банка маленька, то можна повісити її на носик.

В кінці просушуємо банки і кришки на сухому рушнику.

Як стерилізувати банки в мультиварці або пароварці

Наповнюємо чашу мультиварки або пароварки водою, кладемо туди кришки. Встановлюємо насадку для приготування на пару і ставимо банки вертикально шийкою вниз.

Включаємо техніку і встановлюємо режим “Варіння на пару”. Після того, як вода закипить, час стерилізації має бути таким же, як в способах з каструлею і чайником. В кінці просушуємо банки і кришки на сухому рушнику.

Як стерилізувати банки в мікрохвильовці

Наливаємо в банки 1-2 см води і ставимо в мікрохвильовку. Встановлюємо максимальну потужність і час 3-5 хвилин. Чекаємо, поки закипить вода, а всередині банки утворяться великі краплі. Зливаємо воду, просушуємо банки шийкою вниз на сухому рушнику.

Пам’ятайте про те, що в мікрохвильовці не можна стерилізувати кришки.

Фото ілюстративне.