fbpx
Дозвілля
Як стати популярним і просувати себе в Facebook

Експерти діляться хитрощами: соцмережа вітає сталість і здоровий креатив.

Ми вже розповіли нашим читачам, як заробити популярність в “Інстаграмі”. І сьогодні настав час поговорити про інше корисне вміння – просуванні себе або офіційну сторінку компанії в “Фейсбуці”. Якщо правильно побудувати свою стратегію розвитку в цій популярній соцмережі, у вас з’явиться реальний шанс не тільки стати відомим експертом або просунути свій бренд, а й активно продавати товари і послуги, не вкладаючи великих коштів. Про те, як досягти бажаного, розповіли експерти Микола Латанський, Сергій Бурма і Максим Дубанов, які знають секрети просування і успішно застосовують їх на практиці. Вони стверджують, що результат в “Фейсбуці” залежить від безлічі факторів: того, наскільки людина зможе бути корисною і цікавою іншим людям, регулярних оригінальних публікацій, а також знань про розташування заповітних “кнопок”.

ГЮЛЬЧАТАЙ, ВІДКРИЙ ЛИЧКО

У багатьох є особистий профіль в “Фейсбуці”. Але людина, яка хоче просувати себе/бренд більше, ніж простий обиватель , повинен грамотно його оформити. Перша помилка, яку часто допускають користувачі даної соцмережі, – приховують свої дані в профілі. “З якихось причин (скромність, небажання виставляти своє життя на огляд і т.д.) люди ставлять на аватарку свого профілю що завгодно, тільки не себе, або придумують собі інше ім’я. Вони вважають, що оформили обкладинку креативно, і з всіх сил намагаються набрати собі аудиторію. А зробити це не виходить, – розповідає Максим Дубанов, який займається просуванням в ФБ. – це й не дивно: останнім часом люди стали розбірливішими в плані “дружби”. Звідси головна рекомендація для тих, хто хоче бути популярним: підберіть вдале фото, виберіть позитивну обкладинку – і обов’язково підписуйте ім’я без примх”.
Другий момент – позначте інформацію про себе без зайвої скромності. Так потенційні друзі зрозуміють, чи будете ви корисні. І не забувайте працювати зі своїм профілем: ваші козирі – прозорість і експертність.

НАПОВНЕННЯ: ЕКСКЛЮЗИВ І ГРАМОТНЕ “ЗЛОДІЙСТВО”

Як би красиво не була оформлена ваша сторінка в соціальних мережах, на вас не підпишуться незнайомці, якщо у вас не буде якісного, унікального контенту або до вас не буде довіри як до експерта в якійсь області. “Мало мудрувати, жартувати або висловлювати експертну точку зору – потрібно робити вдалий мікс. Публікуйте свої і групові фото, пишіть думки про книжки, фільми, життя, влаштовуйте міні-майстер-класи та інше. Згадуйте своїх друзів в записах: це не тільки допоможе звернути на ваш пост погляд згаданої людини, а й автоматично розмістить цей пост у неї на сторінці (якщо така можливість включена). Це обов’язково викличе обговорення в коментарях і збільшить число бажаючих з вами дружити, – радить Сергій Бурма. – Коментарі в “Фейсбуці” мають вірусний ефект, як і практично всі дії там: ваш друг щось прокоментував, його друзі про це дізнаються в своїй стрічці і перейдуть на вашу сторінку”.

НЕ РАЗ В П’ЯТИРІЧКУ.

Соцмережа налаштована так, що сама просуває унікальний контент. Ваша робота – виставляти 4-5 постів, які можна навіть заготовити заздалегідь. Це можуть бути тексти (надруковані або залиті в листівку), малюнок, фото, відео і т.д. “Якщо ви виступаєте в ФБ як експерт в якомусь питанні, потрібно дотримуватися позицію лідера думок, – пояснюють фахівці з просування. – Тобто не зовсім доречно буде виставляти тільки смішні картинки не по темі або постити котиків, а також заглиблюватися в розваги з розряду тестів “Ким я був в минулому житті” і т.д. Навіть з цікавими посиланнями варто бути акуратніше: агрегатори посилань не сильно люблять читачі, та й сам “Фейсбук” знижує їхній рейтинг”.

ЯКЩО НІЧОГО СКАЗАТИ.

Якщо нічого унікального у вас немає, можна “виїхати” на переробці чужого контенту. Знайдіть цікавий і пізнавальний закордонресурс, виберіть цікавий паблік, перекладіть кілька абзаців, відредагуйте, напишіть дотепний коментар і проілюструйте його вдалою картинкою. А можна задавати ритм суспільству, провокуючи читачів на висловлення своєї точки зору, відзначаючи їх в публікації.

МІНУС.

Мінус ведення особистого профілю тільки в тому, що заробити по-крупному на ньому вам навряд чи вдасться. Профіль може принести прибуток лише в двох випадках: якщо у вас багато друзів і передплатників і ви у себе рекламуєте свій продукт або бренд (якщо ви плетете фенечки або шиєте плаття і т.д.), або ж якщо до вас приходять рекламодавці і платять за розміщення якоїсь інформації. Але в такому випадку кількість ваших передплатників повинна налічувати хоча б кілька тисяч осіб.

ОСОБЛИВОСТІ ГРУП

Другий продукт, який доступний вам, як власникові профілю на “Фейсбуці”, – група, і їх ви можете створювати скільки завгодно. Вони можуть бути відкриті і закриті для людей, об’єднаних чимось загальним. Але створювати групу заради прибутку не варто: тут ви можете, звичайно, просувати свій бренд або продукт. Але, за словами фахівців, заробітки ваші будуть скромними.

СТВОРЕННЯ.

Придумайте назву і хороший опис групи, і поставте адекватну фотографію (не свою). На цьому етапі у вас тільки один учасник групи – ви. Тепер вам потрібно набрати собі аудиторію. Природно, запрошувати можна “вручну”, але швидше і ефективніше зробити це за допомогою автоматизованих інструментів. “Для цього потрібно в браузер встановити плагін (Group invite all friends і подібні – його можна знайти, зайшовши в “Налаштування”, потім в “Розширення”). Він включає в групу одночасно до 700 осіб 1 раз на 3 години, щоб “Фейсбук” не “забанив”, – пояснює Максим Дубанов. – як тільки ви заходите в плагін (він завжди буде доступний у верхньому правому куті браузера), він відразу почне включати ваших друзів в групу. На екрані ви будете бачити лічильник того, як поповнюється група. Коли цифра дійде до 700, вам потрібно оновити сторінку, і він перестане рахувати (продовжите через 3 години). Після оновлення ви відразу побачите, що учасників групи у вас вже не 1, а 700. Якщо група загальна, то кожен учасник або творець інших груп може запрошувати таким способом своїх друзів. Звичайно, за власним бажанням робити це для вас, швидше за все, ніхто не буде, так що господареві сторінки потрібно вчинити хитро: вибрати того, у кого багато друзів, поспілкуватися на абстрактні теми, а потім попросити додати вищевказаним способом в групу своїх друзів. Так група буде постійно наповнюватися. Але мінус в тому, що групу не можна рекламувати (хіба що публікувати спам-посиланнями в інших групах).

ТЕ, ЩО ДРАТУЄ.

Особливість груп в тому, що ви можете включати в них людей без їх згоди. Це багатьох дратує. І людина може не тільки відразу ж вийти з групи, але і “забанити” вас.

БІЗНЕС-СТОРІНКА — ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ ЗАРОБІТКУ

Бізнес-сторінка (фан-сторінка) – принципово інший продукт “Фейсбуку”, ніж профіль і група. “Чайник” може відрізнити її по позначці “подобається”, яка обов’язково є на кожній такій сторінці, і це перше, що кидається в очі при заході на неї. Якщо людина, заходячи на вашу сторінку, поставила позначку “подобається”, то кожен опублікований пост буде видно їй в стрічці новин. “Пости можна публікувати в фан-сторінці, робити перепост в “лічку”, в групі тощо. На фан-сторінці ви будете бачити охоплення (хто переглянув інформацію, кількість перепис тощо). Крім автаркії (наприклад, логотип) та обкладинки, на ній має бути назва сторінки + дескриптор (короткий опис). Наприклад, така-то турфірма і підзаголовок “подорожі по всьому світу” і т. д. Так людині відразу буде зрозуміло, цікава їй сторінка чи ні. Одночасно і ви зможете фільтрувати аудиторію: вам теж не дуже корисні ті, хто не є цільовою аудиторією.

Логотип на аватарі повинен бути таким, що запам’ятовується, але не рябить і не миготить (не більше 3 кольорів). Нижче повинні бути додатки: вони можуть продавати безпосередньо, опосередковано чи прямо розповідати про товар. У додатку можна зробити інтернет-магазин з повноцінною можливістю покупки товару, купони на знижки, зробити запис на тест-драйв, встановити сервіс поширених запитань, ютуб-канал і багато іншого. У всіх цих додатків є самостійний URL-адресу, саме його потрібно буде вказувати після поста з вибіркою найцікавішого. Тут, до речі, вже можуть бути і пости за гроші.

Серівіси для створення додатків: Вinkd.com, woobox.com, pagemodo.com, shortstack.com, heyo.com, shoppyboom.ru тощо.

ЧИМ НАПОВНЮВАТИ СТОРІНКУ І ЯК ЗАВОДИТИ ДРУЗІВ

Фан-сторінка повинна щодня поповнюватися людьми, які відзначать її як вподобану. Але не варто думати, що всі різко кинуться це робити. “По-перше, потрібно постійно вести мікроблог. Тобто публікувати пости потрібно не рідше 4-5 разів на день, – каже Сергій Бурма. – По алгоритму даної соцмережі, їх бачать тільки 10-20% друзів в день, а при нерегулярному розміщенні охоплення знижується ще більше. Другий момент – публікувати інформацію потрібно в певний час (це стосується також публікацій в профілі і групі). Ідеально – з 11:00 до 12:30, з 15:30 до 16:30, з 20:30 до 23:00 у робочі дні, з 13:00 до 16:00 в суботу, і з 19:00 – в неділю”.

КОНТЕНТ.

Інформація на бізнес-сторінці відрізняється від інших продуктів ФБ. “Тут може бути анонс продукту/товару, MindMaps (інфографіка з тезами, які хочете донести), конкурси (додають від 300 передплатників на сторінці), новини компанії, майстер-класи з тематики сторінки і розваги з серії” топ-20 “чого- то там, – розповів Максим Дубанов. – При цьому в пості має бути 400-500 символів і відмінне фото або відео. Якщо ви просуваєте продукт, то товар на фото повинен бути в дії, в описі – специфіка продукту, його фото (для послуг – фото робіт) і посилання на вкладку або зовнішній сайт. На початку кожної добірки вкажіть “збережіть собі, щоб не втратити”, а в кінці – “підписуйтесь на сторінку”.

ЗАПРОШЕННЯ.

Це робиться так: заходите в налаштування, вибираєте “роль сторінки”, вписуєте в рядок ім’я людини, яку хочете запросити до обміну, і вказуєте його “аналітиком”. Те ж саме робить людина, яка готова “запросити” своїх друзів на позначку вашої сторінки. Після цього натискаєте на “створити аудиторію” і натискаєте “запросити друзів”. Для цього потрібно прокрутити список друзів. У цей час друзі будуть виділені. За один захід, щоб не бути забаненим, можна запросити тільки 1 тис. осіб.

СЛАВА: ПЛАТНА І “НА ХАЛЯВУ”

Щоб продукт, що просувається вами, помітили, потрібно просувати саму сторінку. Зробити це можна, розмістивши свою рекламу на інших популярних сторінках. Але потрібно, щоб вони відповідали вашому профілю, в іншому випадку ви просто не потрапите в цільову аудиторію. “Якщо ви ведете бізнес-сторінку, наприклад, по економії – вам цікаві всі групи, які вискакують в пошуку “Фейсбуку”, коли ви набираєте слово “гроші” або “економія” та інші слова, які характеризують вашу групу, – пояснюють фахівці, – ви вибираєте найчисленніші (це видно в тому ж пошуковику: під кожною групою в списку позначено число людей, яким сподобалася сторінка). ви заходите в групу і знаходите рядок, де можна опублікувати текст, фото і відео. Але не здумайте копіювати посилання на вашу групу: вас відразу ж забанити власник групи. Вчинити потрібно хитро – похвалити групу. Після цього обов’язково підібрати і опублікувати креативне фото. Якщо немає заборони на публікацію, ваша інформація з’явиться моментально, але навіть якщо є модерація, висока ймовірність, що опублікувати хвальбу дозволять (там же немає реклами). Таким чином, опублікована вами ода буде видна всім, хто лайкнув сторінку, а вашу групу, як ту, що розмістила даний пост, помітять і звернуть увагу на те, хто його написав”.

ЗА ГРОШІ.

Але безкоштовні пости бачать все одно мало хто. “Досить рідко буває так, що публікація відразу “вистрілює” і переходить в розряд “вірусних”, – пояснює автор руху “Справжній успіх” Микола Латанський. – Тому для новачка вірний методу поширення – платний пост в “Фейсбуці”. Причому, якщо правильно зробити акценти, то пропонувати вас ФБ буде не просто всім підряд, а тільки найактивнішим або аудиторії, якій ваша пропозиція може бути цікава”. Платний пост в ФБ можна запустити від $ 1 через рекламний кабінет facebook.com/business.

 

Читайте також:  Facebook купила технологію з відстеження погляду

Джерело.

 

facebook