fbpx
Дозвілля
Як смачно запекти курку: досвідчені кухарі розкрили 3 хитрощі

Як смачно запекти курку: досвідчені кухарі розкрили 3 хитрощі
Курка, приготована цілком у духовці, багатьом є святковим блюдом.

Птах у такому разі займає центральне місце на столі, тому що всі хочуть його спробувати та оцінити кулінарну майстерність господині.

Однак кухарям доводиться стикатися з деякими складнощами. Перша полягає в тому, що куряче м’ясо має нейтральні смакові якості, тому страва ризикує вийде прісною і незапам’ятовується.

Друга складність полягає в тому, що важко надати курці характерної хрусткої скоринки. Третій важливий момент – це збереження соковитості, адже ніжне м’ясо дуже легко пересушити.

Які правила допоможуть приготувати ідеальну курку в духовці
Правильна техніка
Якщо ви хочете, щоб курка завжди виходила соковитою, її потрібно обробити будь-яким маринадом і відправити в холодильник. Точний час залежить від типу маринаду. Деякі склади справляються із завданням за 60 хвилин, інші ж працюватимуть усю ніч.

Потім птицю при необхідності обробляють соусом усередині та зовні і відправляють у духову шафу. Час приготування залежить від ваги птиці.

Кілограм курки потребує сорока хвилин запікання. Перші півгодини кухарі готують курку на максимальній потужності духовки. Потім температуру зменшують до 200 градусів. Кілька разів птицю перевертають і обробляють соусом або м’ясним соком, що з’явився. Така курка завжди виходить неймовірно соковитою, смачною і має скоринку.

Сіль
Деякі господині просто запікають курку на солі, щоб отримати соковите м’ясо та скоринку. Інші готують сольовий розчин: для цього потрібно на кожен літр води брати по 50 г солі і будь-які прянощі. Птах у такому розсолі залишається протягом шести годин.

Можна вчинити й іншим чином – обробити курячу шкіру сіллю та відправити до духової шафи.

Добавки
Неймовірно смачною виходить курка, яку обробляють медом. Такий птах отримує справжню карамельну скоринку. Замість меду можна взяти масло – це допоможе досягти і скоринки, і соковитості.

Деякі кулінари обробляють курку медом, проте під саму птицю кладуть кілька шматків вершкового масла. Також для обробки можна використовувати гірчицю.

You cannot copy content of this page