fbpx
Дозвілля
Як склалася доля актриси, яка виконала головну роль в серіалі “Корольок – пташка співоча”

У 1986 році екранізація роману Решат Нурі Гюнтекін “Корольок – пташка співоча” викликала справжній фурор в турецькому кінематографі, а виконавиця головної ролі, двадцятитрирічна Айдан Шенера, моментально підкорила серця мільйонів глядачів.

Вона була неймовірно ніжна і чарівна. Після прем’єри міні-серіалу дівчина буквально прокинулася популярною, завоювавши визнання величезної кількості шанувальників по всьому світу – як і її екранний партнер Кенан Калав.

Початок зоряного шляху. У ранньому дитинстві, здавалося б, ніщо не віщувало юній Айдан такого приголомшливого успіху. Вона народилася 1 березня 1963 року в невеликому містечку Кіліс, її предки емігрували до Туреччини з Казані ще в кінці XIX століття.

Айдан єдина зі своєї родини вибрала світ кінематографа. Її мати була домогосподаркою, а батько – музикознавцем. Однак батьки не могли не помічати чудових даних своєї доньки і сподівалися, що одного разу їй посміхнеться удача. Так і сталося.

У 1981 році юна модель Айдан Шенера завоювала титул “Міс Туреччина”, завдяки чому отримала шанс брати участь у всесвітньому конкурсі краси. На жаль, в той рік перемогла представниця Венесуели Пілін Леон.

Айдан не стала сумувати з приводу втраченої перемоги, адже участь у конкурсі принесла дівчині світову славу. Її помітили і стали запрошувати зніматися в рекламі і телевізійних проектах.

Перші кроки в кінематографі. Дебют прекрасної туркені у великому кіно відбувся в 1983 році, коли вона зіграла роль Еміне в міні-серіалі “Маленький начальник”. Ця робота стала лише етапом в її акторській кар’єрі, справжній же тріумф чекав Айдан в 1986 році. Режисер Осман Ф. Седен запросив акторку на головну роль в своїй екранізації роману Решат Нурі Гюнтекін “Корольок – пташка співоча”.

7-серійна мелодрама, в якій Айдан зіграла роль шкільної вчительки, буквально “підірвала” світовий кінематограф. Успіх картини перевершив всі очікування і подарував дівчині неосяжну глядацьку любов і визнання.

Після цього слава йшла за Айдан буквально по п’ятах. Її стали запрошувати в свої фільми культові турецькі режисери, хоча повторити успіх “Королька” не вдалося жодній картині.

У 1989 році дівчина знялася в мелодрамі “Чумацький шлях”, сюжет якої оповідав про нещасливе кохання двох кузенів. За цією кінострічкою пішла драма “Два обличчя Стамбула” і міні-серіал “Затавровані троянди”.

Особисте життя. Приголомшливий успіх і популярність багато в чому заважали Айдан влаштувати особисте життя. У 1983 році вона вийшла заміж за відомого турецького футболіста Айхана Акиба, і спочатку їх відносини можна було назвати ідилією.

Однак з часом від настирливих шанувальників і популярності дружини Айхан зовсім втратив спокій. Він почав вимагати від неї більше часу приділяти сім’ї, а якось раз на день народження навіть подарував Айдан … паранджу. В кінцевому підсумку подружжя розлучилося, а їхня маленька дочка Еджем залишилася з Айдан.

Айдан Шенера в наші дні. За совами Айдан, після розставання з чоловіком від нестачі претендентів на її серце вона не страждала, однак вдруге заміж актриса поки так і не вийшла. В даний час вона одна виховує дочку і багато часу присвячує організації із захисту безпритульних тварин. У самої Айдан багато вихованців, догляд за якими приносить їй масу задоволення.

Читайте також: Не впізнати! Як виросли та змінились улюблені нами в дитинстві актори (фото)

Її дочка Еджем не виявила бажання піти по стопах матері, хоча і встигла знятися в кількох серіалах. Справжня пристрасть дівчини – архітектура і дизайн. Айдан називає дочку принциповою ідеалісткою і навіть порівнює її зі своєю героїнею Феріде.

Ремейк. У 2013 році на телеекрани вийшов ремейк серіалу “Корольок – пташка співоча”, в якому головну роль виконала актриса Фахріє Евджен. Айдан Шенера пропонували зіграти одну з ролей на вибір, але вона відповіла відмовою.

Айдан Шенера – далеко не єдиний приклад, коли одного разу проснувшись знаменитими зірки, втомившись від слави і пильної уваги до своєї персони, в кінцевому підсумку обирали тихе і розмірене життя. І хоч Айдан вже більше 10 років не знімалася в кіно, ми продовжуємо сподіватися, що вона ще порадує нас новими ролями.

Джерело.