fbpx

Як розпізнати любов? Чотири головні ознаки істинної любові

Любов впізнати легко. І справжню дружбу теж впізнати легко. Є чотири головні ознаки, які давно відомі філософам і психологам. Якщо є ці чотири ознаки, Вас люблять. Ви потрібні.

Ви багато значите для іншої людини. Ви “свій”, Ви – частина її атома. Але потрібні саме чотири ознаки відразу, ось в чому справа. Це і є “формула любові”.

Людина при всіх підкреслює, що Ви – “її”. Не як річ або раб, ні. Вона представляє Вас іншим так: “це мій друг Микола”, “це моя подруга Оля”, “це моя дружина Марина”, “це мій чоловік Сергій”, – так мати каже завжди про дитину: “це мій син” або “моя дочка “. Люблячий чоловік не соромиться Вас. Навпаки, пишається цим “мій” або “моя”. І із задоволенням всім показує, що Ви – “її”. Її частина, частина її душі, частина її життя. Так кажуть: “моя рука”, “моє око”, “зіниця мого ока”. І любляча людина говорить це всім оточуючим, представляючи Вас або розповідаючи про Вас. Не кличе Вас на прізвище і не знеособлює.

Людина ділиться з Вами всім, що у неї є. Грошима або майном; вона все віддасть, якщо потрібно. Вона намагається Вас пригостити смачним, якщо їла це сама. Купити вам хороший подарунок. Їй не шкода на вас грошей. Вона ділиться з задоволенням, з радістю. Все правильно: жадібність – прояв конкуренції. Якщо пошкодувала смачний шматочок або приховала від вас гроші – це вже не любов і не дружба…

Любляча людина піклується про Вас. Вона зауважує, що Ви занадто легко одягнені і радить надіти шапку або рукавички. Вона запитує, як Ви себе почуваєте, а в недузі надає допомогу. В аптеку біжить або до лікаря Вас відправляє. Любляча людина цікавиться, чи Ви поїли. Вкриває ковдрою вночі, якщо Ви живете разом і спите в одному ліжку. Вона піклується про Вас не менше, ніж про себе, навіть більше. Турбота – ознака любові.

Людина за Вас заступається. Що б не трапилося, вона завжди на Вашому боці, навіть якщо Ви не праві. Потім вона може висловити свою думку, навіть насварити Вас, якщо Ви самі перейшли межі дозволеного. Але вона завжди заступиться, якщо на Вас нападають. Якщо говорять неприємне, якщо засуджують за спиною, якщо відкрито проявляють агресію, – в будь-якому випадку вона заступиться і не дозволить Вас ображати. А ті, хто Вам заподіює неприємності, відразу стають їй неприємні. Це так і повинно бути. Це гормон окситоцин так працює. Саме цей гормон виділяється при любові і справжній дружбі. Він відповідає за розпізнавання “своїх” і “чужих”. Любляча людина буде заступатися інстинктивно, навіть не думаючи. Вона – Ваш надійний захист в будь-яких обставинах.

Ось чотири складових “формули любові”. “Моє”, “поділ”, “турбота”, “захист”. Якщо є ці чотири ознаки – Ви щасливі. Вас люблять по-справжньому. І Ви постарайтеся відповідати люблячим тим самим; їх не так вже й багато, тих, хто нас по-справжньому любить …

Анна Кір’янова

You cannot copy content of this page