fbpx
Події
Як Росія бере участь у Євробаченні-2017: погляд росЗМІ

Попри те, що Росія відмовилася брати участь у Євробаченні-2017, прокремлівські ЗМІ не припиняють слідкувати за конкурсом, оскільки в них після відсторонення Юлії Самойлової з’явився новий герой – московський болгарин Крістіан Костов, пише 24 канал.

Болгарин чи москвич Костов? Всі без виключення пропагандистські ресурси тішаться тому, що “найскандальніший учасник” пробився до фіналу та називають його виступ найкращим за підсумками обох “млявих” півфіналів. Але тут залишається незрозумілим, якої радості у них більше: від того, що підопічного Діми Білана після скандалу з виступом в анексованому Криму не відсторонили від конкурсу, чи те, що все ж частинка “русского мира” є представленою до самого кінця на Євробаченні в Україні.

Зокрема, “Московский комсомолец” навіть відправив до Києва спеціального кореспондента, який у матеріалі “На “Евровидении 2017″ ученик Билана Кристиан Костов счастливо избежал депортации” пише, що крові у зв’язку зі скандалом більше хотіли саме російські ЗМІ.

“В принципі, взагалі було важко уявити, як би це виглядало – видворення артиста, що вже бере участь у міжнародному конкурсі та прасує штани до вечірнього шоу. Бідний супервайзер Євросонгу Йон Ола Санд, напевно, не те, що остаточно посивів би, а просто б втопився прямо у Дніпрі. Мабуть, настільки небажаний розвиток подій припускали і місцеві “відповідальні особи”, тому нікому, звичайно, новий скандал не був вже на руку. Загалом, все якось швидко затухло. Крім, звичайно, представників Москви, де просто “не помітили” оперативного роз’яснення держорганів України – на відміну від блогерского вкидання (відео з виступом Крістіана Костова в окупованому Криму з’явилося у соцмережах у день другого півфіналу ),– зазначає журналіст.

Читайте також: Представник Болгарії на “Євробаченні-2017” пообіцяв у разі перемоги розбити нагороду в Москві (відео)

Зауважимо, що Росія у фіналі, окрім московського болгарина, ще й вболіватиме за представницю від Вірменії Арцвік, яка має “потужний московський творчий бекграунд” і яку перед конкурсом хотіли дискваліфікувати, і за дует із “Союзної” Білорусі Naviband, який, до слова, виконав свою композицію білоруською мовою, а та, між іншим, не дуже є поширеною на батьківщині Лукашенка.

“Чарівним заклинанням, як упевнені білоруси, стала їхня рідна мова в пісні Story Of My Love, яка вперше лунала з вуст білоруських європосланців – а то все англійською та англійською. У самій Білорусії, до речі, до цієї затії поставилися не без суперечок і дискусій”, – наголошується у тому ж матеріалі МК.

РосЗМІ у пошуках “скандалів” на Євробаченні. Під час Євробачення у Києві пропагандисти Кремля відзначаються і тим, що у своєму стилі продовжують шукати, чим можна вколоти та допекти Україні. Найбільше прислужився своєму господарю сайт “найпатріотичнішого телеканалу Росії” “Звезда”, який належить місцевому Міноборони. Журналісти цього ресурсу опублікували аж дві статті про націоналізм на Євробаченні. Підкреслимо, що посилаються вони на американські видання.

Так, у матеріалі “Украина опять пытается придать Евровидению политическую окраску, – СМИ” наголошується, що Росія є центральною країною Євробачення, натомість Україна – аутсайдер. А політизацією конкурсу з боку нашої країни називають відсторонення Самойлової та виступи Джамали у 2016 році з піснею “1944”, в якій розповідається про депортацію кримських татар, і гурту “Гринджоли” у 2005-му з неофіційним гімном Помаранчевої революції Together We Are Many (“Разом нас багато”).

Крім того, критикується Україна в статті “Евровидение превратилось в демонстрацию национализма на психоделиках, – СМИ”, де знову згадають про переможний виступ Джамали.

“Разом з тим автор підкреслює, що ситуація, яка склалася викликає невдоволення у організаторів Євробачення, яке спочатку замислювалося як спосіб допомогти об’єднати Європу в період після Другої світової війни. Однак через десятиліття конкурс перетворився на демонстрацію націоналізму на психоделіках”,– розповідає “Звезда” про матеріал Анни Даймонд у The Atlantic.

Читайте також: Учасниці Євробачення загрожує реальний термін через витівку у Києві (відео)

Не забули російські засоби масової інформації і про виступ Марини Порошенко англійською мовою під час відкриття Євробачення, а саме її вимову, яка, на їхню думку, дуже нагадує опального Віталія Мутка з його вже легендарним висловом “Лет мі спік фром май харт”, скандал з квитками та ситуацію з витоптаною квітковою композицією, присвяченою конкурсу. Також в центр уваги росіян потрапило гучне інтерв’ю одного із членів українського журі Віталія Рибчинського, в якому той розповідає про витрати на Єврофорум, і скандальний допис українського блогера Віталія Седюка “265 метрів сорому” про червону доріжку.

Проте вишенькою на торті стало повідомлення від Life про нібито скандування “Russia, Russia” під час першого півфіналу. Зокрема, стверджується, що таким відзначився хтось із польських глядачів. Щоправда, доказів цьому факту журналісти ресурсу не дають, а посилаються лише на дописи у соцмережах.