fbpx

Як правильно ставитися до снів, що означають сни і яке їхнє походження?

Найперше треба сказати, що снів не потрібно боятися. Снам не потрібно надавати якогось магічного значення, вбачати в них обов’язково нещастя, або дію злих сил. Багато людей негативно оцінюють сни, бо вважають їх провісниками якогось нещастя.

Сни можуть мати подвійне походження: є природні сни або надприродні – пророчі.

Сни часто є відтворенням певних життєвих подій, зокрема сильного емоційного пережиття, які стаються під час дня. Інформація про ці події відкладається в підсвідомості людини і виринає з підсвідомості в нічному відпочинку у вигляді снів. Отже, сни, є відтворенням минулих подій, які мали сильне емоційне забарвлення.

Якщо у сні з’являються наші родичі, яких вже нема на цьому світі, то це може мати подвійне значення:

– це означає, що вони потребують нашої допомоги – молитви, духовної поживи, оскільки їхні душі вже не можуть самі випросити собі в Бога ласку милосердя і прощення гріхів. Цю ласку можуть надати їм люди, що живуть на землі.
– їхня поява у сні може бути для нас певною пересторогою чи захистом від можливих випробувань, нещасть, підступів злого духу. Цим вони закликають нас до більшої пильності у житті, ревнішої молитви, надії на Бога – духовного зміцнення.

Прикладом Божого способу сприйняття і розуміння снів є святий Йосиф. Як бачимо в Євангелії, Йосиф одержує наказ від Бога про втечу до Єгипту під час сну, коли його свідомість напівприспана, а виконання наказу має бути свідоме, рішуче і негайне. Однак він був чуйним на голос Божий не тільки вдень, але й вночі, так що Бог міг сміло кожної миті наказувати, бо Йосиф завжди слухняний, і після одержання наказу не дрімає. Такою поведінкою Бог виховує в нас покору, щоб ми не покладали надії на себе, а лише на Господа Бога.

Бог дає наказ Йосифу серед ночі, під час сну і відпочинку, коли людині найтяжче взятися до праці. Але тут проявляється дух Євангелії, яка вимагає від нас постійного чування і готовності виконувати Господню волю.

Роздуми про сни пригадують нам про важливість стану святості, досконалості нашого духовного життя, наповнення душі різними дарами Святого Духа, які допомагають нам орієнтуватися в житті.

Нехай сни будуть для нас спонукою до освячення, поглиблення духовного життя, нагодою здобути нові ласки і дари Святого Духа, щоб могти краще розпізнавати і розуміти знаки, з допомогою яких Бог об’являється нам, промовляє до нас, посилає нам Свою поміч і опіку і вповні використати їх для свого добра. Все це має зміцнювати наше довір’я Божому провидінню, яким Бог безпечно провадить нас через земне життя до вічного щастя. Амінь.

о. Михайло Чижович

You cannot copy content of this page