fbpx
Дозвілля
Як правильно приготуватися до Різдва?

У цьогорічному приготуванні до Христового Різдва пропоную три простих поради, які допоможуть радіти по-справжньому народженню Спасителя:

Правдиво примиритися з собою і прийняти свою недосконалість

Різдво Христове є подією, в якій Бог приходить з неба в земну людську недосконалість. Він народжується поміж недосконалими людьми. Часто ми не вміємо пробачити самим собі власних помилок. Не вміємо і не бажаємо прийняти себе справжніми. Саме тому є важливо примиритися з недосконалими собою, прийняти себе як того, хто часто помиляється, падає, але кожного разу знаходить силу вставати і йти на зустріч своєму новонародженому Спасителю.

Правдиво примиритися зі своїм ближнім

Часто нам може здаватися що ми вже пробачили іншим і що більше не тримаємо на них образи. Але буває, що настає така ситуація, коли ми згадуємо про людину або чуємо як хтось інший про неї говорить і починаємо непокоїтися, переживати, дратуватися. Про що це говорить? Це говорить про те, що ми правдиво ще не пробачили цій особі.
Думаю, що Різдво Христове – це найкраща нагода для того щоб пробачити іншим і попросити у них пробачення! І як же хочеться, щоб кожен скористався цією нагодою!

Правдиво примиритися з Богом

Що означає правдиво примиритися з Богом? Часто ми примирюємося з Богом так, як самі собі придумуємо. Ми здатні самі собі придумати звинувачення, іноді навіть і покути за все погане що ми зробили. Але це не завжди є справжнім примиренням з Богом. Чому? Тому що правдиве примирення вимагає не монологу, а діалогу. Правдиве примирення вимагає слухання думки Іншого про ту чи іншу ситуацію. Правдиве примирення потребує слухання Слова, тиші, щирого погляду. Правдиве примирення з Богом неможливе без переживання відчуття теплих обіймів Люблячого Отця у Таїнстві сповіді.

Нехай Різдво нашого Господа дарує кожному з нас радість і відвагу примиритися з собою, ближнім і Богом!

о. Volodymyr Hryb, куратор Колегіуму Українського Католицького Університету