fbpx
Авто
Як правильно оскаржити штраф дорожньої поліції?

Небагато хто знає, що більшість справ, які були подані до суду про скасування протоколу про адміністративне правопорушення та відміну штрафу були виграшні.

І зважаючи на те, що сьогодні розмір відповідних штрафів є чималий, варто звертатися до суду щодо оскарження дій дорожньої поліції, особливо в ситуації, коли ви, дійсно, не порушували правил дорожнього руху.

А для того, щоб впевнено звернутися до суду, необхідно знати та виконати ряд обов’язкових порад, без яких виграти справу буде дуже важко!

Отже, якщо на Вас накладено штраф і Ви бажаєте його скасувати Вам необхідно:

 1. – Одразу заявити представнику поліції, що ви обов’язково будете оскаржувати його дії в суді. Приблизно в 15% випадків поліцейський змінює думку щодо накладання штрафу.
 2. – Дуже уважно віднестися до складення протоколу\постанови про адміністративне правопорушення, щоб всі поля або були заповнені або проставлені буквою «z».
 3. – Чітко з’ясувати з яких підстав Вас було зупинено з посиланням на норму закону та яке правопорушення було вчинено відповідно до Кодексу про адміністративне правопорушення.
 4. – Обов’язково в протоколі\постанові написати свою думку щодо дорожньої пригоди.
 5. – Окремо написати скаргу на дії працівника поліції.
 6. – При наявності свідків – вписати їх дані в протокол\постанову і для себе зберегти їх контактні дані.
 7. – В протоколі\постанові написати клопотання про ознайомлення з матеріалами судового провадження.
 8. – Одразу необхідно взятися до складання судових документів щодо оскарження штрафу – у вас всього 10 днів на подачу документів.
 9. – У разі сумнівів щодо складання документів та їх подачу – проконсультуйтесь з адвокатом.
 10. – Власноруч подайте документи та отримайте відмітку про їх отримання судом.
 11. – Регулярно, не менше одного разу на тиждень, відстежуйте, коли призначили вашу справу до розгляду та хто її буде розглядати.
 12. – Вивчіть матеріали судового провадження по вашій справі, у разі не згоди – обов’язково письмово пишіть відповідне заперечення.
 13. – Всі докази, які у Вас є по справі обов’язково долучіть до матеріалів справи, склавши відповідне клопотання.
 14. – У день судового засідання, обов’язково прийдіть на слухання та представте вашу позицію. Тут є одна дуже чудова перевага – опоненти, працівники поліції, на подібні справи не ходять, тож ви зможете безперешкодно довести свої аргументи.

Ну, і найголовніша порада – не бійтесь! Суддя не страшний, а лише посередник між сторонами, якому потрібно довести свою правоту і, як правило, служителі Феміди прислуховується до обґрунтованої позиції та ухвалюють відповідні рішення.

Читайте також: Юридичний секрет, як не платити штраф за постановою про адміністративне правопорушення на дорозі!

Джерело.