fbpx
Перейти до вмісту

Як позбутися любовної залежності

Як позбутися любовної залежності

Якщо людина прийшла до психолога з питанням як позбутися любовної залежності, це вже означає, що вона усвідомила її наявність і що вона носить певною мірою важкий характер.

У психології існують поняття здорового і здорового симбіозу. Зазвичай найвища мета нормальних відносин – це здоровий симбіоз.

У психології Трансактного аналізу він характеризується високим рівнем блмзькості, під яким має на увазі не лише близькість, а й здатність повністю приймати людину, так би мовити, у всій її красі. При цьому відсутні будь-які психологічні ігри.

Ігри та залежність

Основні з них чудово описані у книзі Еріка Берна “Люди, які грають у ігри”. І часто, хоч би як це шокувало, більшість відносин базуються на грі нездорового симбіозу. Часто це дитяча гра типу дочки-матері: при цьому дружина виступає у ролі мами, а чоловік – сина чи навпаки.

У будь-якому разі, якщо відносини залежні і людина не може їх розірвати, швидше за все, це не здорові стосунки. Людина звикла грати в цю гру і для неї це патерн – так він вибудовує будь-який союз.

Отже, головне, на що варто звернути увагу – дуже високий рівень залежності. Друге, без чого гра не вийде – зустріти гравця, якому буде цікаво грати.

Якщо жінка зустрічає чоловіка, якому гра в тата і маму не цікава, пари не вийде. А от коли вона зустріне зацікавленого, розірвати цей симбіоз майже неможливо.

Тож як позбутися любовної залежності?

Перша стадія позбавлення любовної залежності – розібрати характер симбіозу у відносинах, тобто з’ясувати, яку гру грають партнери.

Існують прямі та приховані трансакції. Часто ігри будуються на прихованих психологічних трансакціях, які людина може усвідомлювати. Наприклад, жінка може провокувати чоловіка на скандал, а потім дивуватися, як так вийшло?

Тому спочатку треба пояснити людині, щоб вона розуміла, як це працює.

Наприклад, на людину накричали, адреналін виділився, виникла якась емоція на психологічному рівні. Ось тут необхідно визначити, без якої емоції не може жити клієнт, до чого він звик і на якій саме голці сидить.

Другий етап – пояснити людині, яка не знає як позбутися любовної залежності, що треба буде відвикати і це буде процес ламання. Консультант повинен супроводжувати весь процес відмовитися від певного гормону.

Клієнт намагатиметься повернутися до стосунків.

Наприклад, розповісти, що зовсім не обов’язково завжди відчувати біль, страх чи гнів, що без цього можна чудово обійтися.

Якщо цей скрутний період пройти разом, коли перестане цікавити гра, перестане цікавити і гравець.

Як позбутися любовної залежності до чоловіка

Працюючи психолога-консультанта необхідно враховувати деякі гендерні особливості.

Коли консультант працює з жінкою, потрібно подивитися на її стосунки з батьком, тому що їхній глибокий аналіз допомагає виявити, коли зародився механізм симбіозу, чому жінка виступає в позиції жертви, навчилася вона цьому у матері чи діє в антагонізмі.

Якщо жінка вчасно не сепарувалася від батька, вона намагатиметься вибирати чоловіка, схожого на батька.

Виходить, якщо жінка не може розлучитися з батьком, вона не зможе залишити і чоловіка. Коли природний процес сепарації від батька станеться, жінка буде здатна вибудовувати незалежні стосунки та зможе здійснити здорову сепарацію та від чоловіка.

Як позбутися любовної залежності до жінки.

Якщо психолог-консультант працює із залежністю чоловіка, він займеться історичними розкопками його стосунків із матір’ю.

Тут можливі два варіанти розвитку залежності.

Перший – син, який не пройшов сепарацію від матері, який тепер так само не може сепаруватися від дружини. Тут необхідно, як і варіанті відносин батько – дочка, провести процедуру відділення.

Другий варіант – у сім’ї був слабкий батько, тож хлопчик взяв на себе роль батька для своєї матері. Насправді він взяв роль її чоловіка, а отже надто багато відповідальності.

Такий самий патерн виникне у його майбутніх стосунках із жінками. Будь-яка жінка для нього буде, як донька. В цьому випадку потрібно “розвести” чоловіка з матір’ю, зменшити його грандіозність, зняти відповідальність за інших та залишити – за свої власні почуття.

Звичайно, щоб повністю позбутися любовної залежності, буде потрібна поетапна робота з консультантом, тому що людина не може зробити це сама. Адже такий клієнт справді вважає, що якщо він не підтримає матір та дружину, то вони помруть. Потрібно переглянути його магічне дитяче мислення: “все залежить від мене”.

Міняти уявлення про світ нелегко, це глибока психологічна ломка, що часто викликає сильний опір. Людина не хоче визнавати, що не все у цьому світі залежить від неї. Коли до нього повернеться реальне уявлення про світ, залежність розтане і питання, як позбутися любовної залежності, втратить свою актуальність.

Важливо й дати новий спосіб сприйняття світу, щоб закріпити результат. Тому що потрібно поміняти саме патерн, а чи не залежність від конкретної жінки. В ідеалі краще й жінку, з якою живе чоловік, привести до консультанта. Адже мета кожних стосунків – спільний розвиток. І якщо один елемент системи розвивається, а інший ні, то система надовго не збережеться.

Позначки:

You cannot copy content of this page