fbpx
Перейти до вмісту

Як підвищити стресостійкість? Стресостійкість – це набута здатність або навичка, що допомагає людині долати негатив і у важких ситуаціях тримати емоції під контролем

Як підвищити стресостійкість?
Стресостійкість – це набута здатність або навичка, що допомагає людині долати негатив і у важких ситуаціях тримати емоції під контролем.

За відсутності цієї навички людина може самостійно її розвинути.
Для підвищення стійкості до стресів слід приділити увагу наступним життєвим аспектам.

1. Дотримуватись біоритму

Лягати і прокидатися в зручний для вас час.

Працювати вдень та не відкладати справи на потім.

Встановити час відпочинку.

Початок робочого дня присвячувати найскладнішим та найвідповідальнішим справам.

2. Не використовувати гаджети за годину до сну
Для міцного сну мозок потребує відпочинку. Будь-який інфошум у вигляді телевізора, перегляду кіно, ігор та листування у телефоні перешкоджає цьому.

Якщо одразу лягти на подушку, то миттєво заснути не вийде: мозок повинен опрацювати отриману інформацію. Тому найкраще за годину до сну провітрити кімнату, увімкнути релакс-музику, погуляти на свіжому повітрі або прийняти ванну.

Даний моціон швидко увійде у звичку і сприятиме підвищенню стресостійкості. Робочі будні перестануть бути тяжкими, підвищиться результативність.

3. Виключити стимулятори
Сучасний світ “повернуть” на каву. По дорозі на роботу людина проходить щонайменше 2-3 кав’ярні, з яких доноситься спокушаючий аромат. Хочеться зайти і купити тонізуючий стаканчик. Але що більше людина п’є напої з кофеїном, то сильніше виснажуються його ресурси.

Через них організм не отримує додаткової енергії, навпаки, він її втрачає. У результаті більшість співробітників приходить на роботу не підбадьорилася, а виснажена.

Ніщо не заповнює енергію організму так добре, як міцний та здоровий сон.

4. Робити зарядку або вийти на пробіжку
У ситуації, коли людині мало 24-х годин на добу, їй неможливо знайти вільні хвилини для здійснення фізичних вправ вранці і ввечері. У поєднанні з дотриманням здорових біоритмів, звикнути до щоденної зарядки стане набагато простіше.

Через деякий час людина сама захоче її виконувати. Підштовхувати його до цього буде далеке відчуття припливу життєвих сил. Відомо, що помірне фізичне навантаження сприяє виробленню дофаміну – гормону мотивації та радості.

5. Баланс білків жирів та вуглеводів

Неправильне харчування негативно позначається на фізичному та психічному здоров’ї. Вживання м’яса, риби, круп, кисломолочних продуктів, зелені, овочів та фруктів сприяє здоровому функціонуванню центральної та периферичної нервових систем. Одночасно з цим підвищується рівень стресостійкості. Коли людина їсть шкідливу та одноманітну їжу, вона позбавляє себе можливості адекватно протистояти зовнішньому світу. Його стресостійкість хоче залишати кращого.

6. Позбутися додаткових джерел стресу
Після прочитання джерел новин слід перевірити їх правдивість і скласти про це власну думку.

Найпоширенішим джерелом стресу на даний момент є ЗМІ. Жахлива інформація постійно спливає під час перегляду стрічки у різних соцмережах. Слід відписатися від такого контенту.

У шаленому ритмі життя забувається, що історія життя друзів та знайомих у соцмережах відрізняється від реальності – там усе прикрашено. Люди піддаються заздрості та порівнянню себе з іншими. В результаті зростає внутрішня напруга та невдоволення собою.

Токсичні люди оточують нас усюди. Як відомо, спілкування з ними стає додатковим джерелом негативу, жовчі та критики, тому контакти з ними бажано обмежити.

7. Ранок – час для складних завдань
Як клінічний психолог вважаю, що перші години робочого дня є найпродуктивнішим. Пояснюється це тим, що мозок ще чистий, не перевантажений додаткової інформацією. Тому початок робочого дня – це ідеальний час для виконання найскладніших завдань. Друга його половина підходить для справ, що вимагають найменшої концентрації та віддачі.

8. Не відволікатися на соцмережі у робочий час
Не раз на день у офісних співробітників з’являється вільний час. З його приходом рука автоматично тягнеться до телефону з бажанням погортати стрічку новин. Для підвищення стійкості до стресів я рекомендую придушувати цей порив. Спілкування з колегами або занурення в гаджет варто здійснювати виключно в обідню перерву.

9. Поетапне виконання завдань
Науково доведено, що мозок людини не може якісно виконувати дві дії одночасно. При перемиканні уваги знижується результативність, і людина сама себе заганяє у стрес. Бажано будь-яку роботу виконувати поетапно, робити перерви, пити воду та виходити на свіже повітря.

10. Здоровий відпочинок без гаджетів

Помилково вважати відпочинком перегляд телевізора, стрічок новин і соцмереж. У такі моменти мозок не відпочиває. Він продовжує посилено опрацьовувати інформацію.
Відпочинок на свіжому повітрі, заняття у спортзалі та інші динамічні види дозвілля активізують роботу організму та відновлюють нервову систему.

Я рекомендую проаналізувати свій відпочинок, зрозуміти, яка діяльність приносить найбільше задоволення і відсіяти найменш продуктивну.

11. Попередження краще лікування

Частою помилкою представників офісу стає ігнорування перших симптомів втоми та рішення відпочити лише за умови екстреної необхідності. Як відомо, будь-якій хворобі легше запобігти, ніж вилікувати. Тому при перших ознаках стомлення важливо давати собі перепочинок.

12. Час на себе

Для здорової роботи нервової системи людині бажано бувати наодинці із собою від 30 до 60 хвилин на день. Час, витрачений він без гаджетів, заповнює духовні і фізичні сили.

13. Не витрачати сили даремно

Для розуміння правильності вивіреного порядку дня можна вести щоденник емоцій. У нього записуються всі почуття, виявлені за день, що їх викликало і які дії були в боротьбі з негативом.
Для зняття нервової напруги перед сном корисно підбивати позитивні підсумки дня: «Сьогодні я скрізь встиг», «Я відчував лише позитив», «У моїй родині все гаразд» тощо.

Позбутися невпевненості та страху за майбутнє допоможе фіксування на папері корисних дій, скоєних за день чи тиждень.

14. Проблема = завдання

Перетворення проблем на завдання допомагає швидше виходити зі складних ситуацій.
У моменти труднощів важливо не боятися просити про допомогу, доручати частину справ іншим людям та адекватно оцінити свої сили.

Ключовим кроком шляху подолання стресу є перегляд ставлення щодо нього, тобто перетворити їх у новий етап саморозвитку. Стрес не з’являється просто так, отже, десь скоєно помилки, які потрібно виправити; чогось не вистачає і час розвинути нові особисті якості.

Позначки:

You cannot copy content of this page