fbpx

Як отримати оксамитову засмагу: прості правила

Продукти, які допоможуть “підрум’янитися”. Як отримати гарну засмагу, якщо ви обґрунтовано не хочете смажитися на сонці? Виявляється, крем-автозасмага для цього необов’язковий! Достатньо їсти певні овочі і фрукти і при цьому лише ненадовго підставлятися сонцю, коли воно безпечне (до 10.00 і після 16.00), радують дослідники, пише “КП в Україні”.

Ефект легкої оксамитової засмаги надають шкірі натуральні хімічні сполуки – каротиноїди (це похідні вітаміну А – бета-каротину). Каротиноїди містяться в багатьох рослинах. Але найкраще засвоюються нашим організмом з п’яти овочів і фруктів. це:

  • диня
  • морква
  • абрикоси
  • болгарський перець
  • шпинат.

Бережіть очі! Тривале перебування на сонці без засобів захисту може привести до пошкодження поверхні ока і його внутрішньої структури, попереджають офтальмологи. УФ-випромінювання може викликати серйозні захворювання, такі як:

кaтaрaкта (хвороба ока, при якій відбувається помутніння кришталика, що призводить до порушення зору і можливої ​​слiпoти);

Читайте також: У 20 років їжте рибу, у 60 -яйця: експерти визначили головні страви для різних вікових груп

птepігіум (наростання на поверхню рогівки зміненої кон’юнктиви);

плоскоклітинна кapцинoма шкiри повіка, мeлaнома і злoякiсні нyвуси кон’юнктиви (різновид пyxлин на поверхні ока).

Здавалося б, що простіше – влітку просто потрібно носити правильні окуляри. Тобто окуляри з УФ-фільтром. Але найнебезпечніші, периферичні УФ-промені, відбиваючись від грунту, трави, піску, води і краю оправи, просочуються під окуляри і потрапляють в очі. Тому бажано вибирати окуляри, які щільно прилягають до обличчя, і намагатися уникати сонячних місць в період найбільшої активності світила (нагадаємо, цей час з 10.00 до 16.00).

Будь в курсі

Де сонячний індекс найвищий? У різних куточках земної кулі інтенсивність УФ-випромінювання різна. Для її оцінки ВООЗ розробила глобальний сонячний УФ-індекс (УФІ). УФІ вимірюється за шкалою від 1 до 11+ (11 і вище). Чим вищий показник, тим більше шкоди нашим очам і нашій шкірі. Лікарі рекомендують використовувати захисні засоби вже при УФ-індексі, що дорівнює або перевищує 3.

Багато країн, які облюбували українці для відпочинку, характеризуються дуже високими (8 – 10 одиниць) і екстремальними (від 11 і вище) показниками УФІ:

Куба (11 – 12)

Греція (9 – 10)

Іспанія (8 – 10)

В’єтнам (11 – 12 одиниць з березня по серпень)

Таїланд (екстремальний показник УФІ (11 – 12) тримається з березня по вересень і тільки 5 місяців в році знижується до 8 одиниць).

You cannot copy content of this page