fbpx
Дозвілля
Як не дати себе обманути при зважуванні товарів на ринку: корисні поради

Іноді на ринках використовують різні способи обману, коли зважують товари. Як не дати обманути себе у такому випадку, радять у Держпродспоживслужбі. Запам’ятайте ці декілька корисних порад.

Вага для зважування має бути встановлена у доступному для покупця місці.

Найпоширеніший обман – коли вага стоїть не рівно, а під кутом. Покупець цього не бачить, бо вона захована за лотками з фруктами чи декором. Тоді покупцеві повідомляють тільки кінцеву вартість.

У такому випадку попросіть пропустити вас до ваги під час зважування чи встановити її в доступному для вас місці. Необхідно переконатися, що на циферблаті встановлено “0”.

Не варто купувати одразу багато позицій.

Набагато простіше обрахувати покупця, який купує відразу кілька позицій. І якщо продавець при цьому називає вагу і вартість товарів, то вже на третій позиції мало хто зможе запам’ятати, яка вага і яка вартість першого товару.

Слідкуйте, щоб продавець важив все, не поспішаючи. Якщо вам здається, що продавець надто метушиться – краще купити в іншому місці.

Якщо продавець різко кидає товар на ваги – і тут же знімає, варто звернути на це увагу.

Іноді продавець залучає покупця в бесіду, щоб притупити його увагу, пропонує покупцеві вибрати наступний товар, поки він зважить перший. Або продавець різко кидає товар на ваги і тут же знімає, щоб покупець не встиг помітити вагу товару.

Не йдіть без переважування на контрольних вагах, які мають бути на кожному ринку.

Якщо у вас виникли сумніви щодо правильності зважування товару, використовуйте контрольні ваги, які мають бути на кожному ринку. Споживач має право перевірити точність ваги відпущеного товару. Контрольні ваги повинні розміщуватися в окремо відведеному та доступному місці для споживачів. Не йдіть без переважування.

Пам’ятайте – всі ваги повинні бути опломбовані.

Останнім часом на ринках та ярмарках продавці масово використовують вагові побутові пристрої невідомих виробників, які можуть бути фальсифіковані під ваги торгового призначення, і які відповідно до вимог законодавства, заборонені для використання.

Велика кількість ваг не мають захисту від несанкціонованого доступу до органів регулювання, що дозволяє їх налаштовувати на обваження, тобто обманювати покупців, що в свою чергу сприяє поширенню обману в торгівлі. Пам’ятайте – всі ваги повинні бути опломбовані.

Потрібно уникати зважування товару на вагах невідомого походження, з відсутнім маркуванням та повірочним тавром, які мають зовнішні пошкодження або ознаки переробляння.

Будьте уважними при зважуванні товарів.
І головне, що повинен пам’ятати покупець – бути уважним. Якщо стежити за діями продавця, не копирсатися в сумці, не відволікатися на розмови телефоном, то і продавець не стане ризикувати та обманювати.