fbpx
Без рубрики
Як не дати орхідеї зачахнути. Дієві способи, які відновлять її зростання та цвітіння

Як не дати орхідеї зачахнути. Дієві способи, які відновлять її зростання та цвітіння
Орхідея фаленопсис є найпоширенішою з усіх різновидів цієї квітки.

Багато хто помилково вважає, що вона вимагає менше догляду. Проте за нею доглядати все ж таки нелегко. Особливо якщо прийшов час рятувати її від загибелі.

Уважно придивіться до своєї рослини
Добре обстежте свою орхідею, щоб виявити симптоми захворювання.

Важливо зрозуміти, чи почала рослина гинути чи просто спить.

Перше, що може стати причиною захворювання квітки, – це частий полив або якщо вона тривалий час знаходиться у стоячій воді.

Через це гниє коріння, стебла або крона, а також можуть з’явитися грибкові мошки.

Якщо помітили обвисле листя на своїй рослині, коріння набуло жовтуватого кольору і стало м’яким – це означає, що воно вмирає. Рослина не виживе, якщо листя опадає або жовтіє, тому що почався процес гниття крони або стебла.

Якщо помітили, що коріння немає або його залишилося мало – це означає, що орхідея не може вбирати вологу і поживні речовини.

Заберіть рослину зі старого горщика
Обережно приберіть рослину з горщика та очистіть від кори, стружки, моху, мульчі та шматочків ґрунту. Робіть все повільно та обережно. Промийте кореневу систему водою, щоб усунути залишки сміття.

Зріжте померлі коріння
Простерилізованим спиртом гострими ножицями або лезом зріжте всі жовті, коричневі та чорні коріння, особливо м’які та хворі. Якщо стан рослини дуже поганий, може знадобитися зрізати все стебло повністю.

Відсікайте кореневу шию, якщо вона зовсім згнила. Після всіх маніпуляцій оббризкайте рослину перекисом водню, щоб убити грибок та шкідників.

Пересадка орхідеї
Для пересадки вибирайте прозору ємність, щоб можна було бачити, як розвивається коренева система та у якому стані знаходиться. У горщику обов’язково має бути багато отворів з боків – для надходження повітря та на дні – для дренажу.

Дно горщика встеліть шматочками пінопласту, а зверху насипте 2/3 ґрунту з кори та моху. Поставте в горщик орхідею і трохи присипте корою чи мульчею.

Якщо зрізали стебло, від якого майже нічого не залишилося, поставте кілочок у кору, до нього слід притулити рослину і закріпити її, за допомогою пластикової стяжки, щоб вона постійно стояла вертикально.

Якщо стебло зовсім коротке, можна покласти квітку зверху на кору, а потім прикрити його мохом сфагнуму. Це допоможе забезпечити рослині необхідну вологість і наростити нове коріння. За допомогою пульверизатора обприскуйте квітку водою.

Зачекайте на відновлення рослини
Орхідея повинна знаходитися в теплому місці, але не під прямим сонячним промінням. Спостерігайте за рослиною, щоб виявити покращення чи погіршення її самопочуття. Згодом квітка знову почне цвісти.

You cannot copy content of this page