fbpx
Авто
Як найшвидше прогріти салон машини

Існує кілька прийомів, які допомагають значно прискорити прогрів салону машини після нічної стоянки на морозі.

Перший з них полягає в тому, що відразу після запуску двигуна потрібно рушити з місця і їхати у своїх справах. Однак подібний варіант підійде далеко не кожному і не завжди. Багато хто віддає перевагу не “наcuлyвaти” двигун і трансмісію “на холодну” і прогріває авто на холостих обертах двигуна. Що ж робити якщо хочеш в салоні тепла і швидше? Головне його джерело в машині, як відомо, – “піч”. Але щоб вона максимально швидко прогрівали салон нею потрібно грамотно користуватися.

По-перше, слід перевести кліматичну систему авто в режим “рециркуляції” – щоб їй доводилося гріти не крижаним повітря, а вже злегка теплий з салону. Завдяки цьому атмосфера всередині машини досягне комфортної температури набагато швидше. В такому режимі, правда, підвищується ймовірність запотівання вікон в авто, оскільки волога, яку видихає людина  не буде йти назовні, а стане циркулювати по замкнутому колу.

Але це, погодьтеся, не найcтpaшніша рoзплата за острівець тепла посеред тріскучих морозів. До того ж волога незабаром піде – як тільки ви потім переведете кондиціонер на забір зовнішнього повітря. Але однієї лише “пічкою” ресурси для нагріву салону не вичерпуються.

Читайте також: Чому взимку автомобіль споживає більше пального

Не варто забувати, що системи обігріву сидінь, рульового колеса і вікон (заднього і лобового) – теж досить серйозні джерела тепла. Звичайно, за паливною ефективністю нагріву з мотором вони навіть сумарно незрівняються, але істотний внесок в боротьбу з холодом внести можуть цілком. Тому включаємо і їх.Причому обігрів «п’ятої точки» потрібно включити на максимальну потужність.

Обігрів вікон особливого “тепла” салонному повітрю не додасть. Але у них інша функція в даному випадку: вони допоможуть запобігти (або різко знизять) витік тепла з повітря всередині авто в навколишню атмосферу через заднє і лобове скло.

Крім цих електронагрівальних пристроїв, можна потурбуватися заздалегідь і придбати портативний автомобільний електронагрівач повітря. Подібні пристрої підключаються до гнізда прикурювача і можуть виявитися дуже до речі ще й коли потрібно відігріти, наприклад, змерзлі під час очищення машини від снігу руки. Нагадаємо, що довге застосування всіляких електричних джерел тепла сильно виснажує акумулятор. Тому використовувати їх варто лише перед досить далекою поїздкою, за час якої автомобільна батарея встигне знову зарядитися.

Джерело.