fbpx
Дозвілля
Як Леонід Кучма відзначить свій день народження

Сьогодні відзначає день народження другий Президент України Леонід Кучма. 78 років – дата не кругла, тому святкування в Леоніда Даниловича буде, швидше за все, традиційним, але в той же час, як і на будь-якому своєму дні народження, він спробує зібрати публічну частину запрошених гостей. Про це порталу “Знай” повідомив політолог Олексій Якубін.

На думку експерта, серед запрошених осіб будуть політики, з якими він працював і працює. Леонід Кучма зараз відомий, тим, що він не працює в активній публічній політиці, але тим не менше впливає на політичний процес, адже в контексті Мінської контактної групи він був обраний президентом Порошенком представляти інтереси України, що говорить про певний набір інструментів впливу й коло знайомств, який у нього є.

Читайте також:КОЛИШНІ ТОП-ЧИНОВНИКИ УКРАЇНИ ДОСІ ОТРИМУЮТЬ ДЕРЖАВНІ ПІЛЬГИ (ВІДЕО)

“Для української політики Кучма є масштабною фігурою. Він відомий як у Росії, США й Білорусі, так і далеко за їхніми межами й продовжує відігравати важливу роль в існуючому політичному процесі, насамперед, у тому, що пов’язано з Мінськими переговорами. Те, що Україна продовжує перебувати на переговорах у Мінську, відбувається саме завдяки Леоніду Даниловичу, який публічно не політизує це питання”, – зазначив О. Якубін.

На думку політолога, серед запрошених варто очікувати Віктора Пінчука, який усі свої активи отримав не без допомоги Кучми. Також на святі варто очікувати Віктора Медведчука, який разом із ним проходить по Мінській групі, і якщо Леонід Данилович її очолює, то Медведчук входить до групи з гуманітарних питань та обміну військовополоненими й координація роботи між ними постійно триває. При цьому, не варто заперечувати, що між ними існують певні суперечності, тому що свого часу Медведчук розраховував на те, що Кучма підтримає його кандидатуру на президентських виборах, а Леонід Данилович зробив тоді ставку на Януковича в надії на крісло прем’єр-міністра. Незважаючи на це, Янукович зараз не є політиком, від якого іменинник хотів би отримати привітання, так що появу втікача Віктора Федоровича на святі виключено.

“Фінансування самого свята може відбутися за рахунок фонду Кучми “Україна”, який допомагає обдарованим дітям і просуває природні науки. Крім того, колишній президент бере активну участь у просуванні проектів, які представляють Україну як космічну державу, це дається взнаки той час, коли Кучма був директором “Південмашу”. Також не варто забувати, що зять Кучми – Віктор Пінчук, людина далеко не бідна і входить в 10-ку найбагатших людей України. Тому проблема фінансів для Леоніда Даниловича не стоїть”, – підсумував О. Якубін.

Кучма, традиційно відзначає свій день народження на італійському острові Сардинія. Святкування проходило в ресторані готелю Пітріцца. Вартість номера в готелі Пітріцца, де вже неодноразово зупинялись Кучма зі своєю сім’єю, становить від трьох тисяч євро на добу, в той час, як добова вартість проживання на віллі досягає 17 тисяч євро.

Свій 75-річний ювілей екс-президент святкував в іншому закладі – ресторані Gianni Pedrinelli. Святкування супроводжувалося виступами різних артистів.

У 2015 році свій день народження Кучма відзначав більш скромно, а улюблені артисти політика, серед яких були Олександр Малінін, Лев Лещенко, Таїсія Повалій, Микола Басков та багато інших, на святі в минулому році не були присутніми – скромна вечеря відбулася без концертної програми.

Джерело.

Реклама