fbpx

Як купити вживаний автомобіль у Європі

Верховна Рада до 31 грудня 2018 року знизила ставки акцизного збору на вживані автомобілі.

Закон передбачає, що українець може купити всього один автомобіль на рік. Тож, перекупникам буде не вигідно возити авто, а звичайні покупці мають приганяти машини самотужки.

Щоб привезти авто з Німеччини потрібно скласти договір про купівлю-продаж. Після цього власник передасть вам технічний паспорт. Щоб отримати транзитні номери, потрібно документ про проходження технічного огляду. Крім цього, треба мати документ про перевірку вихлопних газів авто і страховий поліс.

Автомобілі можна шукати як на автомайданчиках, так і в приватних оголошеннях про продаж.

На авторинку часто виставляють на продаж автомобілі перекупники. Таких багато з країн СНД. Тож не знаючи мови, можна купити автомобіль, якщо пощастить — у хорошому стані. Проте ви переплатите, оскільки перекупники повинні отримати відсоток від продажу.

У Європі більше приватних майданчиків. Там ціни трохи вищі, але стан кращий. На майданчику за продаж машини відповідає дилер, а не власник, тому організація не ризикуватиме репутацією за 400-500 євро. Хоча іноді на майданчиках продавали автомобілі зі скрученим пробігом. Довести чия це провина важко. Оскільки і дилер, і власник машини можуть спихати вину один на одного. Майданчики є біля великих міст і в містечках біля жвавих міжнародних автодоріг.

Інтернет. Найдешевший, але найризикованіший варіант. Якщо їхати в іншу країну, потрібно мати декілька варіантів. Часто автомобіль на фотографіях і вживу виглядає по-різному. Також власник може приховувати деякі дефекти.

Читайте також: Як Порошенко зробив вживані авто ще більш далекими для українців

Також потрібно визначитися, яку машину і звідки хочете привезти.

Наприклад, Нідерланди – портова країна, тому вантажоперевезення дуже популярні. Там найбільше пропозицій з продажу вживаних комерційних автомобілів. Потрібно розуміти, що автомобілі з великим пробігом. Часто його можуть скрутити.

Німеччина. Там багато автовиробників. Для власного ринку ціни досить прийнятні, тому населення має можливість регулярно оновлювати автопарк. Вживані авто або утилізують, або виставляють на продаж. Перший спосіб позбутися старого автомобіля дуже не вигідний, тож автомобілі частіше продають.

Польща. У сусідню країну звозять автомобілі, які вигідно купили в Німеччині для перепродажу українцям. Найдешевше автомобілі коштують під німецьк-польським кордоном, Наприклад місто Зелена Гура.

Італія. Там, як і в Німеччині, є власні автовиробники. Крім цього, в Італії розвинені автоперевезення. Тому там найкраще купувати комерційні автомобілі або італійські малолітражки. В Італії унікальний трафік, тому більшість автомобілів побувала у дрібних аваріях. Італійці можуть продавати зремонтований автомобіль і переконувати, що той ніколи не був у ДТП.

Литва. У цю країну привозять машини для подальшого перепродажу в Україну або Росію. Машини звозять як з Німеччини, так і з Італії чи Нідерландів. Часто машини везуть вантажівками-автовозами, щоб отримати більше прибутку. Автомобілі купують несправні й у Литві ремонтують.

Нагадаємо, за останні півроку потік оголошень про продаж нерозмитнених авто виріс на 20%, число завершених угод – на 30%

Джерело.

You cannot copy content of this page