fbpx

Як домовитися з банком про перегляд умов кредитного договору

Не дивлячись на те, що законодавство змінилося, банк може переглянути умови кредиту.

“У 2012 році я взяв споживчий кредит. Навіть в пік курсових коливань намагався платити. У підсумку всі заощадження вичерпані і платити нічим. Чи може банк переглянути умови кредитного договору?” – Олександр Станкевич, г. Киев, пише segodnya

Олександр Виниченко, молодший юрист компанії Investment Service Ukraine:

“Щоб банк погодився переглянути умови кредитного договору з кредитором, який був укладений до прийняття Закону України “Про споживче кредитування” від 10 червня 2017 року, вам необхідно посилатися на форс-мажорні обставини.

Такими можуть бути, наприклад, значне знецінення валюти. У банку потрібно вказувати на те, що виникли обставини, які не залежать від волі сторін, які поставили платоспроможність під загрозу.

У цьому аспекті варто відзначити, що до прийняття нового закону банки не йшли на поступки позичальникам і не переглядали умови договорів: захистити свої інтереси можна було тільки в судовому порядку, доводячи несправедливі умови договору.

Після вступу в силу Закону України “Про споживче кредитування” від кредитора можна вимагати перегляду умов договору на підставі того, що боржник не був обізнаний про всі платежі за таким кредитним договором.
Величезним мінусом є те, що з закону прибрали поняття “несправедливі умови в договорах”, що дозволяє кредитору безкарно зловживати своїми правами.

Видалення цього поняття суперечить рішенню Конституційного Суду України від 11 липня 2013 року до справи №1-12/2013. У ньому зазначалося, що “несправедливі умови в договорах” не можуть бути включені в договір між кредитором і боржником, а якщо вони включені, то не підлягають виконанню і договір може бути розірваний.

Зокрема, раніше передбачені обов’язкові вимоги щодо повідомлення позичальника про переуступку боргу, а також умов реструктуризації кредиту – з нового закону виключені”.

Читайте також:У ЛЬВОВІ В ОДНОМУ З ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКИХ ХРАМІВ ПРОВОДЯТЬ БОГОСЛУЖІННЯ МОВОЮ ЖЕСТІВ (ВІДЕО)

You cannot copy content of this page