fbpx
Дозвілля
Як аналізувати: що дитячий малюнок може розповісти про вашу сім’ї

Щоб дізнатися, як насправді йдуть справи в твоїй родині, які є проблеми і як їх вирішити, попроси дитину намалювати сімейний портрет.

Поки вона буде малювати, не втручайся в сам процес, але стеж за черговістю появи домочадців на папері. Коли малюнок буде готовий, поцікався у малюка, як звуть всіх персонажів його картини і приступай до аналізу.

• По черговості: послідовність появи члeнів сім’ї вказує на ставлення до них юного художника. Зазвичай першими діти малюють найулюбленіших або найзначущіших членів сім’ї. Якщо вона забула намалювати когось – це означає, що з цією людиною у дитини напружені стосунки. Себе дитина часто зображує в самому центрі – значить, вона упевнена в тому, що батьки люблять її. І навпаки, вона відчуває себе покинутою і самотньою, якщо не намалювала себе зовсім.

• За складом: якщо на малюнку у вигляді групової фотографії відсутній один з членів сім’ї, запитай у дитини, чому вона його забула. Такий неповний портрет – серйозний привід задуматися.

• За розміром: чим більшим авторитетом у дитини користується зображувана людина, тим вищою і більшою буде її фігура. Недолюблені діти малюють себе маленькими, а розпещені можуть не вмістити своє гігантське зображення.

Читайте також: “Батьки! Ви повинні це знати і пам’ятати”: перша допомога дитині яка подавилася

• За відстанню: коли дома мир і спокій, всі персонажі зображені майже впритул один до одного. Чим ближче малюк малює себе до когось з батьків, тим сильніша його прихильність до цієї людини. Будь-який предмет, намальований між людьми, символізує бар’єр у відносинах між цими членами сім’ї.

• За кольором: все, що любиме твоїм дитям, воно розфарбує теплими тонами. Особливу прихильність висловить соковитим, яскравим кольором. Якщо чиїсь одяг малюк розфарбував синьою фарбою, значить, поруч з цією людиною йому комфортно. Якщо зеленим – значить, ця людина значуща для дитини і вона її поважає. Жовтий означатиме імпульсивність і заклик до дії, червоний – агресію, чорний колір сигналізує про емоційне неприйняття когось з родичів.

• За частинами тiла: ретельно промальовані риси обличчя означають любов і значимість людини для дитини. Якщо автор малюнка виділив своє обличчя – це ознака самомилування або підвищеної уваги до своєї зовнішності, але до 4 років такий малюнок можна вважати нормою. Якщо маленький художник зобразив рот когось із батьків занадто великим, то, можливо, ця людина робить дитині багато зауважень.

Якщо рота немає або він дуже малий – персонаж в життя приховує свої почуття. Намальовані зуби кажуть про агpесію. Персонажі з великими очима відчувають страх, а з маленькими – щось приховують. Довгі руки, як і повна їх відсутність, означають, що ця людина дуже владна і психологічно тисне на дитину. Короткі руки видають внутрішню слабкість. А якщо дитина намалювала себе з піднятими вгору руками, вона бажає самоствердитися в сім’ї, їй не вистачає уваги.

Твоя дитина може допомогти не тільки знайти, а й знешкодити больові точки сімейних відносин. Якщо ти заплуталася в тлумаченні шедевра своєї дитини, то просто переверни аркуш паперу і пройди з нею тест на тему «Сім’я, яку я хочу». Попроси малюка намалювати сім’ю його мрії, і ти побачиш, чого не вистачає кожному з вас, щоб бути щасливими і дарувати любов близьким.

Джерело.