fbpx
Події
“Я ж не собака, а людина, така, як всі”: інцидент на Прикарпатті обурив українців

На Івано-Франківщині сусіди жінки з обмеженими можливостями побудували перед вікном її кімнати двометровий паркан, порушивши всі прийняті норми. Про це в Facebook повідомила знайома Ольги Іванна Пилипонюк.

За її словами, сусідів Ольги Лукань, сім’ю Іванус, розлютило те, що вона розповіла про їхні дії в соцмережі, повідомляє “Обозреватель”.

“Для Олі вони спочатку залишили маленьку шпаринку щоб поглядати на природу. І сподівалися вони, що ми всі будемо просити і благати їх про те, щоб не затуляли вікна, а оскільки цього не сталося й Оля просто поскаржилася своїм друзям у фейсбук, вони доклали інші частини паркану”, – повідомила Пилипонюк.

Друзі Лукань посилаються на будівельні норми і правила, згідно з якими висота огорожі не повинна перевищувати 1,5 м.

“А в їхньому випадку огорожа становить 2,20, і ще закриті огорожі повинні узгоджуватися з сусідами, чого не було зроблено”, – пояснила дівчина.

Відзначається, що Івануси аргументують свої дії тим, що “це їхній двір, і вони можуть робити що хотіти”.

“Оля є неходячою, у неї є одна-єдина кімнатка в якій вона знаходиться весь час, і пересуватися з однієї кімнати в іншу вона не може. У цій кімнаті тільки одне вікно, на це вікно до неї прилітали птахи, якими вона милувалася, відволікала свій погляд від шиття, яким вона займається і допомагає іншим”, – додала Пилипонюк.

За її словами, Ольга займається волонтерством та має медаль патріота України.

Читайте також: На Прикарпатті дві молоді дівчини не миються, не розчісуються, а природні потреби справляють у хаті

Сама Лукань повідомила, що зверталася з цим питанням до сільради. Місцева влада порадила звернутися в суд, відповівши, що провели роз’яснювальну роботу з сусідами, які в свою чергу нібито пообіцяли залишити частину огорожі “відкритою навпроти вікна”.

“Крик відчаю. Дуже хочу сьогодні «подякувати» нашій сільській голові – Бабчук Марії Василівні, яка два місяці ніяк не могла відповісти на мою заяву, аж 11.10.2017 спромоглася. Сьогодні мій сусід – Іванус Михайло Володимирович зробив свою підлу справу: забив мені вікно, залишивши, як собаці в буді, щоб не дуже гавкала, одну половинку відкритою. Але ж його дружина – Оксана обіцяла, що не буде чіпати мого вікна, проте ось подивіться, люди, як вправно працює її батько – Шимоновський Петро Іванович – людина, яка щонеділі так гарно ходить до церкви, молиться, дарує вишиті хрестиком ікони у Божий храм , а сьогодні від 11-ї години ранку й він клав свою «жорстоку огорожу».

Скажіть, люди: до яких пір з інвалідом, який не в змозі себе захистити, будуть ось так поступати? Я ж не собака, а людина, така, як всі. Тільки дайте мені жити, як нормальній людині, жити а не існувати. Через мого ненаситного сусіда мене сьогодні серце так боліло, і сили вже зовсім немає. І як із цими нелюдами боротися, люди добрі, невже не знайдеться така людина, яка спроможна мене захистити?”- написала Ольга на своїй сторінці у соціальній мережі.

Історія викликала резонанс серед місцевих жителів, які звинуватили чиновників в упередженості, заявивши, що Івануси занесли хабар “куди слід”.