fbpx
Події
“Я втратив через це друзів”: американець розповів, чому підтримував Україну під час Майдану

Шістдесятирічний житель Америки Білл Артрелл, відчуваючи відповідальність за Україну, став активним учасником Майдану, а згодом і волонтером під час війни на Донбасі.

Про це повідомляє The Ukrainians.

Як зазначив американець, він побував у 63 країнах. Але найбільше йому сподобалася саме Україна.

“2007 року, мандруючи країнами Балтії, я вперше заїхав до України. Дивно, але в університетські часи я не мав жодного уявлення про цю країну. 2013 року я приїхав сюди знову. Саме в цей час на Майдані почалися мітинги. Коли розстрілювали людей, я був в Америці, стежив за подіями по телевізору. В мене був шок – довелося навіть ходити до психолога. А коли я знову приїхав в Україну, на Майдані досі панував дух революції. Це було найбільш вражаюче місце у світі”, – розповів Артрелл.

Навіть перебуваючи в Америці під час Революції Гідності, американець допомагав та підтримував Україну.

“Україна змінила моє життя через Революцію Гідності: спостерігаючи за цими подіями вдома, я вирішив, що маю бути частиною змін. Я долучився до місії спостерігачів на президентських виборах у травні 2014 року. Читав лекції, ділився досвідом, навіть організував власну акцію на Майдані. А в Америці багато разів ходив на радіо й розповідав про Україну. Американці переживають через те, що відбувається тут, і справді хочуть допомогти”, – зазначив Артрелл.

А коли приїхав до України, став активістом Майдану, а згодом і волонтером на Донбасі.

“Я волонтерив у таборі для переселенців “Берізка” біля Слов’янська. До мене підбігали люди з камерами й питали, що я роблю в одязі з українською символікою на російському блокпості. Мені було байдуже – я просто хотів допомогти. Виступав із промовами, щоби підняти дух переселенців. Знаєте, людям треба говорити, які вони сильні і мужні. Захоплююсь людьми, які віддають життя на передовій за ідею під назвою “Україна”. Я допомагав хлопцеві – військовому, який потребував операції. Я не мав знайомих лікарів, що могли б допомогти йому у США, але дав йому свою підтримку і гроші. Завжди всім розповідаю, що Україна переживає тяжкі часи, що її треба підтримати. Уже втратив через це кількох друзів із проросійськими поглядами”, – розповів Артрелл.

Читайте також:В РОСІЇ ЗНІМАЮТЬ ПРОПАГАНДИСТСЬКИЙ ФІЛЬМ ПРО МАЙДАН: З’ЯВИЛИСЬ ФОТО, ВІДЕО

Джерело.