fbpx
Дозвілля
Я працюю, як віл, а мій чоловік цілий день зависає на дивані. Три роки тому він залишив роботу, щоб “знайти себе”

Мій чоловік бездіяльний і ледачий, і я утримую його вже майже 3 роки. Не хочу називати його ім’я, на випадок, якщо він це прочитає.

Все почалося три роки тому – він почав кар’єру в одній із будівельних корпорацій, піднявся по кар’єрних сходах і раптом, як сам каже, “згорів”.

Ми були тоді 2 роки як одружені, про дітей ми не думали, тому що спочатку хотіли мати статус, який би нас влаштовував. Тоді він сказав, що йому потрібно кілька місяців перерви, щоб «знайти себе» і, можливо, швидко змінити галузь. У нього були відкладені гроші, тож я знизала плечима — зрештою, якщо він не незадоволений цією роботою, чому б і ні? Багато людей так роблять, і це не драма. Проблема в тому, що замість кількох місяців пройшло 3 роки – а він так і не знайшов себе.

Який звичайний день мого чоловіка? Я дивилась на це нещодавно, коли працювала віддалено через пандемію.

Він встає об 11 годині, швидко снідає, потім сідає з кавою на диван. І там залишається, часто навіть до 3 ранку. Грає на приставці, дивиться фільми та серіали (часто по кілька разів) чи просто “зависає” у смартфоні.

Можна подумати, що оскільки він не працює, то принаймні доглядає за будинком – але де ж там. Після роботи я повертаюся на забруднену кухню, завалену пляшками з-під газованої води та коробками з їжею, замовленою додому. Я прибираю, бо що мені робити? Почуваюся рабинею у власній хаті, але ми не потонемо у бруді.

У грі та захоплюючих фільмах він бере годинну перерву – потім тягнеться до комп’ютера і «розсилає своє резюме».

Чому я пишу це в лапках? Ну, тому що нещодавно, доведена до відчаю від його постійного неробства, я вирішила перевірити, скільки він їх насправді відправив за останній місяць. І вгадайте що? Одне. Одне резюме за 31 день.

Я заробляю непогано – нам вистачає на квартиру, харчування, місячний абонемент у спортзал і навіть час від часу виходжу на шопінг. Проте це не те життя, яке я хочу мати постійно.
А як щодо відпустки, відкладання на власну квартиру? А що з дітьми? Ми не стаємо молодшими і наближаємося до того віку, коли варто було б подумати про збільшення сім’ї.

Проте, як бачите, мій коханий не поспішає стабілізуватися. Я його люблю і не хочу залишати, але все більше складається враження, що він щойно знайшов собі теплий куточок, з якого не хоче рухатися. Є що їсти? Є. Є де спати? Теж є. Може, йому просто… більше не потрібно?