fbpx
Події
Я ніяк не очікувала такого резонансу: учитель року, яка виїхала на заробітки у Лондон, різко відповіла критикам

Вчителька англійської мови з Берегово (Закарпатська область) Віолетта Македон, яка після отримання нагороди «Учитель року-2016» поїхала на заробітки до Лондона, попросила з розумінням поставитися до її рішення.

Так, на своїй сторінці в Facebook вона заявила, що розповіді про важкі умови роботи — всього лише вигадки журналістів.

«Умови праці в школі сприяли моєму становленню як вчителя, так і особистості! Перспективи розвитку, як бачите, теж є. Я — живий приклад. У певних виданнях є цілі абзаци, які вигадані. Абсолютно і категорично спростовую слова про нестерпні умови праці, життя і перспективу розвитку!!! Досить вигадувати!» — наголосила Македон.

Як пише «КП в Україні», в планах Віолетти повернутися в Україну і знову вчити дітей, передає “Обозреватель”

«Я хочу повернутися Учителем року з ще більшим досвідом, а не зрадницею. Хочу викладати українським дітям курс краєзнавства — вчити з власного досвіду і з британською вимовою. Що може бути краще?» — заявила вона.

При цьому вчителька різко відповіла деяким українцям, які засуджують її в соцмережах.

«Я ніяк не очікувала такого резонансу, — розповіла Віолетта. — І помилкового трактування теж. Роками наш народ працює за кордоном, а тут — таке диво! Знайшли собі цапа-відбувайла. За те, що завжди робила все можливе, щоб зміцнити знання майбутніх громадян України і полегшити їхню адаптацію у європейському співтоваристві?».

В управлінні освіти Берегівської міськради підтвердили, що Віолетта Валеріївна звільнилася із рідної 5-ї школи в кінці серпня цього року, і новий навчальний рік у школі почався вже без неї.

Читайте також: Заслужений учитель України стала заробітчанкою у Лондоні(фото)

«Ми дуже шкодуємо, що вона поїхала за кордон, і колеги, і діти шкодують. Це ж наша зірочка! Вона чудовий викладач, і як людина дуже хороша. Її звільнення жодним скандалом не супроводжувалося, це було її рішення. І це рішення цілком зрозуміле, адже Віолетта одна виховує дитину. Та й для неї самої у плані перспектив і розвитку, звичайно ж, краще», — розповіли там.

Ситуацію також прокоментував колишній директор Українського Центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук. Він закликав припинити нападки на жінку.

За його словами, у цьому її вчинку винна система.

«І одна з найвагоміших причин для їхньої появи — це тоталітарний стиль управління школами зі сторони багатьох керівників, які принижують творчо працюючого вчителя. Протистояти цій біді багато хороших вчителів не можуть. І тоді, якщо не можуть з різних причин залишити роботу, вони пристосовуються до того, що є. А це вже біда», — пояснив він.