fbpx
Дозвілля
“Я дала Польщі 10 балів, це 10 місце у рейтингу з 24 країн”: Ірина Федишин розповіла, як саме потрапила до національного журі конкурсу “Євробачення-2022”, та показала, скільки насправді балів поставила учаснику від Польщі

Нуль балів. які Українське національне журі на “Євробаченні-2022” поставило Польщі, викликало справжню бурю у соцмережах.

Люди щиро дивуються і обурюються, як можна було представнику країни, яка допомагає Україні під час вsйни з Росією, не поставили Цілком заслужену оцінку.

Український народ проголосував за Крістіана Охмана із піснею “River” максимальними 12 балами, а от журі не внесло виконавця навіть у топ 10.

Ірина Федишин, яка також є членом цьогорічного журі, у своєму Instagram так прокоментувала своє рішення:

“Я 0 Польщі не ставила. Ще раз хочу сказати, як журі оцінювало. 1 бал – це 1 місце. 2 – місце – це 2 бали. 10 балів – це 10 місце. Тому я дала Польщі 10 балів, це 10 місце у рейтингу з 24 країн. Як голосували інші учасники – я не знаю, як усе це підсумовувалося, як ці цифри видавалися в бали, які показували людям. Я була теж шокована, коли їх побачила, – заявила співачка в інтерв’ю “5 каналу”. – Як громадянка я б відправила всі смски за Польщу… Те, що зробив наш народ. Але як у журі у мене були інші критерії.

У моєму рейтингу я обрала переможця – це Великобританія, Польща отримала 10. Як обробляються бали я не знаю. Після такого резонансу, і такої політичної напруги виникає питання: чи доречне взагалі журі від України, і як у такий час можна зберегти хоча б якусь об’єктивність віддаючи свої голоси за ту чи іншу країну? Нам допомагає не лише Польща, а й увесь світ. Визнаю, що я не настільки обізнана в політиці, щоб підтримувати чи засуджувати ту чи іншу країну”.

Коли ж Ірину Федишин запитали, як зазначені 5 людей потрапили до журі “Євробачення”, Ірина Федишин відповіла в одному з інтерв’ю:

“Зателефонувало “Суспільне”. Завжди попередньо на всі теми спілкується мій чоловік та продюсер Віталій. Він прийшов потім до мене і сказав: “Іра, дзвонило “Суспільне”, тебе запрошують до журі”. А я йому говорю: “Я не хочу, я не піду”. Він цілий день переконував мене. Але я знаю, що таке “Євробачення”, скільки там болота та бруду. Я говорила, що це мені не потрібно, і не потрібен цей піар. Але як дружина за весь день його наполегливості я погодилася. Ось тепер збираємо на горіхи разом”, – сказала вона”.

Миру нам усім!