fbpx

Вживані авто за зниженими акцизами: коротко і зрозуміло

Порошенко нарешті підписав закон про вживані авто, але на нього ще чекають зміни. Що відомо вже? Скільки тепер коштуватиме користована машина і що потрібно для її купівлі? Про це далі.

Які саме зміни чекають на закон поки не відомо. Тому журналісти вирішили проаналізувати старий законопроект.

Наскільки подешевшають авто

Нові акцизи дадуть можливість ввозити автомобілі з-за кордону значно дешевше. Якщо на авто з великим об’ємом двигуна менші акцизи не надто вплинуть, то на двигуни від 1,5 до 3 літрів вартість буде суттєвою нижчою.

До прикладу, за новими акцизами для розмитнення автомобіля з двигуном 1 л треба буде сплатити 63 євро замість 1761 євро. За розмитнення автомобіля з двигуном 2 л — 534 євро замість 4882 євро. А для найбільш популярних автомобілів з двигуном 1,5 л — замість 3 тисяч євро сплатити треба буде 90 євро.

Знижений акциз стосується лише бензинових і дизельних двигунів.

Читайте також: Призупинення малого прикордонного руху: як діяти якщо авто з польськими номерами

Що буде з контрабандою

За словами Олега Назаренка, директора Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів та дилерів, тепер контрабандисти “розгуляються” на повну, адже матимуть можливість завозити нові автомобілі “під виглядом” старих без сплати податку. І хоча раніше контрабандно, каже експерт, теж ввозили новенькі автівки за процедурою вживаних й відповідно меншим ПДВ, однак, до прийняття закону акциз був вищий, і це, так би мовити, “згладжувало” таке ввезення.

Олег Назаренко стверджує, “зниження ціни на вживані іномарки є хорошим нововведенням для звичайних людей, але водночас — скринькою Пандори для контрабандистів”.

Як це вплине на ринок автомобілів

Ніяк, вважає Назаренко. Процес купівлі автомобіля “для себе” не вплине на авторинок в Україні загалом. Приведемо приклад із цукерками. Приміром, якщо людина купила у Німеччині цукерки, привезла їх в Україну і сама їсть. На ринок цукерок це не вплине. Так і з авторинком.

Одна іномарка на рік

Зауважимо: купити дешевше вживану іномарку можна буде тільки для власного користування, а не на продаж. Тобто, одна машина – один раз на рік. Щоб продати таке авто упродовж року – потрібно буде розмитнювати його за акцизними ставками, які діють сьогодні.

Обмеження

За зниженими акцизами не можна буде купити старі авто, випущені до 1 січня 2010 року.

Нові акцизи не поширюються на іномарки, які не відповідають екологічному стандарту Євро 5 (котрий вводиться в дію в Україні цього року).

Читайте також: Що таке автомобільний екостандарт: як з цим жити українцям

Також зменшені акцизні ставки не розповсюджуватимуться на автомобілі завезені з Росії чи окупованих територій України.

Зниження акцизів — назавжди?

Ні. Зниження акцизів буде тимчасовим і діятиме до 31 грудня 2018 року. Але! З 1 січня 2018 року в Україні має бути введений стандарт Євро 6, що забороняє імпорт авто віком старше 3-4 років стандарту Євро 5. Відтак, в останній рік вибір автомобілів буде дуже обмежений.

Наслідки закону

На думку Богдана Глядика, зниження акцизів при розмитненні сприятиме попиту на імпортні машини й зменшенню інтересу до вітчизняних авто.

З плюсів — це має покращити середній вік автомобілів. Адже в Україні транспортні засоби — одні з найстаріших, служать 18,5 років.

Загалом на думку юриста, новий “автомобільний” закон збільшить офіційне ввезення автомобілів з-за кордону, а це у свою чергу примножить надходження у державну скарбницю від їх розмитнення.

Читайте також: Дешеві авто вже з 1 серпня. Порошенко підписав закон про акцизи на б/в автомобілі

Джерело.

 

You cannot copy content of this page