fbpx
Події
Вже з 1 серпня: українцям повернуть гроші, вкрадені з банківських карт

З 1 серпня українцям, які стали жертвами аферистів, компенсуватимуть вкрадені з рахунків гроші. Поки про намір ввести принцип нульової відповідальності для власників карт заявила тільки платіжна система Visa, інші опинилися “поки не готові”.

Про це повідомляє DW.

Як розповіла директор з управління ризиками компанії Visa Лариса Макарова, часто клієнт приносить гроші в банк, кладе їх на карту, а банк говорить, що в разі чого він відповідальності не несе.

“Це неправильно. Якщо шахраї вкрали гроші з карти людини без її сприяння в цьому, то людина не несе відповідальності. Після проведення розслідування банк повинен буде повернути їй гроші”, – зазначила Макарова, додавши, що зараз карти Visa активно використовують 11 мільйонів українців.

Читайте також: “Ти воюєш, я отримую місце під сонцем”: шахрай цинічно “віджав” квартиру у бійця АТО

До тепер банки часто відмовляли повертати кошти через те, що клієнт повідомив про їхню крадіжку вже після здійснення неправомірної угоди. При цьому в НБУ зазначають зростання кількості шахрайських операцій з картами українців, додало видання.

“Кожен другий банк показав у минулому році збитки від шахрайських операцій. У чотири рази збільшилися операції через інтернет або крадіжка грошей без фізичного використання карток шахраями”, – розповів начальник відділу департаменту платіжних систем НБУ Володимир Харченко.

За його словами, значно зросла кількість випадків, коли шахраї, представляючись працівником банку, дізнавалися все: реквізити, дані картки.

Інші платіжні системи поки не готові застосовувати такий принцип.

“Visa запускає, а ми поки подивимося, як це буде працювати, – заявив віце-президент з розвитку бізнесу представництва MasterCard Europe в Україні Сергій Францишко. – Потрібно розуміти, що існують різні види шахрайства. Багато що залежить від відносин клієнта з конкретним банком і треба розуміти, за які саме операції банк готовий нести відповідальність, а за які ні”.

На сьогодні карти MasterCard використовує приблизно 18 мільйонів українців.

У системі “Простір”, що належить Нацбанку, також поки не готові перекласти відповідальність на крадіжки виключно на банки. Клієнтами “Простору” на поточний момент є всього 200 тисяч громадян.

Читайте також: Євробанк заблокував роботу платіжних карток

Джерело.