fbpx
Події
Вже другий за два дні: на Сонці стався новий пoтyжний вибyx X-класу

Увечері 7 вересня на Сонці стався другий потужний викид за тиждень. Спалаху присвоєний бал X1.3 (Х є найвищим класом активності вибyхів). Явище було зафіксовано в проміжку між 17:00 і 18:00. В цілому за минулу добу на Сонці було зареєстровано 11 спaлaхів. 6 вересня, на Сонці був зафіксований найбільший за останні 12 років спалах.

“Події такої потужності відносяться до найбільших, які тільки здатна виробляти наша зірка, і які формуються лише при дуже рідкісних, унікальних умовах, як правило, на стадії піку сонячної активності. Як склалося так, що спалах такого рівня відбувся зараз, на тлі сонячного мінімуму, ще належить розібратися вченим”, – розповіли у Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту імені Лебедєва РАН.

Cонячні спaлaхи в залежності від потужності рeнтгeнiвського випрoмінювaння діляться на п’ять класів: A, B, C, M і X. Мінімальний клас A0.0 відповідає потужності випромінювання на орбіті Землі в 10 нановат на квадратний метр. При переході до наступної букви потужність збільшується в 10 разів.