fbpx
Без рубрики
Виявлено ген “злої матері”: вчені пояснили, чому деякі жінки б’ють своїх дітей

Американські вчені провели масштабне дослідження, щоб зрозуміти, чому деякі жінки б’ють своїх дітей і бувають досить жорстокі з ними.

Під прицілом дослідників з Нью-Йоркського університету виявилися близько 5 тисяч дітей, рік народження яких датується 1998-2000 роками, а також їх мами, повідомляє tvoymalysh.com.ua

На першому етапі дослідження молодих мам анкетували невдовзі час після пологів, потім опитували через рік, три, п’ять і дев’ять років. Крім того, у половини мам, у яких були якісь передумови до жорстокого ставлення, взяли зразки слини для виділення ДНК. Таку ж процедуру провели і з дітьми.

Врешті вчені зробили висновок про існування гена “злої матері”, адже саме цей мутований ген змушує жінок частіше бити дитину і кричати на неї. Більше 50% суворих та жорстоких мам мали варіацію в гені DRD2.

Фахівці кажуть, що у звичайних, сприятливих обставин мами з таким геном можуть бути стриманими та лояльними до дітей. Але у стресових ситуаціях, а особливо за умов вираженої економічної кризи, такі жінки зриваються частіше. Це підтверджують і дані статистики. У США в період 2007-2009 років, коли був спад в економіці і рівні життя, частіше фіксувалося прояв жорстокості жінок по відношенню до дітей.

Схильність до суворого вихованню у таких мам зберігалася і в хороші часи. Вчені схильні вважати, що сама по собі фінансова нестабільність і безробіття не може вважатися причиною такої поведінки, а є лише поштовхом до активізації подібного стилю виховання. Адже в таких умовах людині складніше контролювати свої емоції, тому генетичні аномалії можуть проявлятися сильніше.

Читайте також:   Чому обдаровані люди почуваються краще наодинці?

Джерело.