fbpx

Випускники шкіл і ліцеїв Львова, які склали ЗНО на 200 балів, репетиторів не наймали

Абсолютних рекордсменів (200 балів із трьох предметів зовнішнього незалежного оцінювання) цьогоріч у Львівській області, як і в Україні загалом, немає. Але Львівщина, за словами головного спеціаліста департаменту освіти Львівської області Галини Мартиняк, має чим похвалитися.

Як і у попередні роки, випускники шкіл і ліцеїв Львова й області — знову серед лідерів в Україні. 26 випускників Львівщини здали ЗНО з результатом 200 балів. Серед них — двоє хлопців, які набрали по 200 балів з двох предметів. Це випускники Львівського фізикоматематичного ліцею.

Хто вони, ці розумні діти, пише видання “Високий Замок”.

Назарій Фортуна, випускник Фізико-математичного ліцею

— У перший клас я пішов у Львівську середню школу № 96. Батьки ніколи не примушували сідати за уроки, бо мені подобалося вчитися. З першого класу був відмінником. Оскільки дуже любив математику і фізику, то у восьмому класі вступив у Львівський фізико-математичний ліцей. Зараз я студент фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

— Щоб так добре знати фізику і математику, мабуть, треба цілодобово сидіти за підручниками?

— Насправді, небагато часу приділяв домашньому завданню. Не більше двох-трьох годин.

— І ще, мабуть, доводилося батькам наймати репетиторів перед вступом?

— Ні. Достатньо було тієї підготовки, яку отримав у ліцеї.

— Чи отримали якісь відзнаки або нагороди від міського управління освіти?

— Так. Від міського управління освіти 10 тисяч гривень, і 8 тисяч гривень — від обласної ради. Наразі ще не купив собі за них подарунка.

Олег Кузик, випускник Фізико-математичного ліцею

— Перед тим як вступити у Фізико-математичний ліцей, навчався у СШ № 1. Завжди любив вчитися. До речі, мій молодший брат також відмінник у школі. Мені подобаються усі предмети, але точні науки люблю найбільше. Знаю, що багатьом випускникам батьки наймають репетиторів, щоб їх готували до незалежного оцінювання. Мені нікого не наймали, бо цих знань, які отримав у ліцеї, достатньо, щоб добре скласти ЗНО. У ліцеї — фахові викладачі, треба лише уважно слухати і виконувати те, що вони задають.

— Чим займаєтеся у вільний від фізики і математики час?

— Люблю читати детективні романи й фантастику. От недавно прочитав фантастичний роман Саллі Грін «Напівлихий».

— Ви стали студентом якого вузу?

— Університету «Львівська політехніка». Марив програмою «Інтернет речей», яку розробили фахівці в ІТ-галузі три роки тому. Моя мрія здійснилася! Після закінчення університету працюватиму в ІТ-галузі.

— Ви також отримали грошові винагороди від керівництва міста і області?

— Так. Ще не придумав, куди їх вкладу.

Читайте також: ТОП-50 “перлів” українців зі ЗНО з української літератури

Серед 26 «двохсотбальників» є багато дівчат. Одна з них — Вероніка Цішецька, випускниця Львівської гімназії «Престиж».

— 200 балів я отримала з німецької мови. Це мій улюблений предмет. Гімназія, у якій я вчилася, з поглибленим вивченням іноземних мов — англійської та німецької. Мови вивчала з п’ятого класу. Перед складанням тестів з незалежного оцінювання з репетиторами не займалася.

— І стали студенткою факультету іноземних мов?

— Вступила у Технічний університет Дортмунда у Німеччині. Давно мріяла вчитися саме там. Через кілька днів їду на навчання.

You cannot copy content of this page