fbpx
Події
Вибиті зуби й синці по тілу: український заробітчанин розповів, чому працювати в Польщі – небезпечно для життя

У польському місті Закопане українця Андрія Пригона побили через те, що він спілкувався рідною мовою.

Про це повідомляє Gazeta Krakowska, передають “Вести”.

За словами Андрія, у Польщі він уже рік. Чоловік працює касиром у супермаркеті й отримує порівняно невелику заробітну плату.

“У Польщі працюю вже рік. Я касир у супермаркеті Biedronka і працюю тут за зарплату, від якої відмовляється більшість поляків. Сума – 1200 злотих (близько 8 тисяч гривень. – Ред.) у місяць, але в нинішній ситуації є порятунком. В Україні війна, тому роботи там немає. Живу скромно (кілька людей у квартирі), але мені завжди вдається відкласти що-небудь і відправити додому, де залишилися моя мама і брати. Завдяки цьому у всіх є що поїсти”, – розповів заробітчанин.

Андрій зазначив, що одного вечора вони йшли з другом і спілкувалися між собою українською мовою. Це викликало немилість у чотирьох поляків, які ініціювали бійку.

“Вони почали нас штовхати і провокувати. Ми попросили їх: панове, у нас нічого для вас немає, дайте нам спокій. Це анітрохи не допомогло, і ми з другом спробували втекти. Він побіг вниз, я повернувся, і хотів піти вгору по вулиці Крупувки. У цей момент я отримав удар по голові”, – розповів українець.

Після цього інциденту українці кілька днів не вилазили зі свого помешкання. В Андрія були вибиті зуби й синці по всьому тілу. Лише ввечері він звернувся в лікарню. Чоловіку навіть не зробили рентген, адже виявилося, що посередник, який влаштував його на роботу в супермаркет, не оформив страховку. Тому довелося платити за послуги лікаря.

“Закінчиться контракт у Закопане, і я шукатиму роботу в будь-якому іншому місті. У поліцію не піду, тому що все одно мені не допоможуть. Цей випадок лише довів мені, що в Польщі, я ніхто”, – заявив він.

Зазначимо, що побиття Андрія – не єдиний випадок, коли українці стають жертвами злих намірів поляків.

Читайте також:ЦІ СОКИ ПОВИНЕН ПИТИ КОЖЕН ЧОЛОВІК

Джерело.