fbpx

Ви бачили як пінгвіни вистрибують з води на берег? В мережі з’явилось кумедне відео

Погляньте, як стрімко ці пінгвіни вискакують на берег – неначе маленькі стрибунці! Як їм так вдається?

Річ у тому, що це на суші пінгвіни здаються вайлуватими та незграбними. У воді, де вони проводять 80% життя, ці тварини – дуже прудкі та швидкі. А тим паче Субантарктичні пінгвіни, яких ви бачите на відео і які населяють наш острів. Вони є найшвидшими серед усіх пінгвінів й можуть розганятися до 36 кілометрів на годину!

Тож, щоб вистрибнути на високий берег, ці птахи спершу набирають швидкість в океані, потім з допомогою лап та хвоста змінюють кут руху та вилітають у повітря. Так деякі пінгвіни можуть підкорювати висоту в 1,5-3 метра!

Швидко плавати тваринкам допомагають крила: особлива будова плечей та грудини дозволяє рухати ними, неначе гвинтами. Також їхній стрімкості сприяє обтічна форма тіла та щільне оперення.

А ще, спостерігаючи за імператорськими пінгвінами, вчені виявили, що під час розгону вони залишають навколо себе багато бульбашок. І ці кульки виходили не з легеней через рот, а йшли від пір’я. Науковці припустили, що перед стрибком у воду тварина набирає повітря в пір’я та затримує його, а для розгону у воді притискає пір’я, випускаючи бульбашки на поверхню. Вони діють як мастило, зменшуючи тертя та прискорюючи рух.

Ось така цікава версія щодо пристосування пінгвінів для стрибків нагору.

Дякуємо учаснику сезонної експедиції Сергію Шутяєву, що зловив такий цікавий момент на відео!

Національний антарктичний науковий центр, facebook

You cannot copy content of this page