fbpx
Здоров'я
Втома й прискорений ритм серця. На що батькам слід звертати увагу під час перехідного віку дитини

Незначні недомагання у цьому віці можуть обернутися патoлогією в дорослому житті.

Перехідний вік є найскладнішим періодом в житті дитини та її батьків. Через дисбаланс гормoнів у хлопчиків та дівчат може часто змінюватися настрій. А зміни у зовнішності часто призводять до розвитку комплексів та заниженої самооцінки. Чому перехідний вік у дітей потребує особливої уваги з боку батьків, пише ТСН.

У хлопчиків перезавантаження організму починається в середньому з 11-12 років. У дівчаток трохи раніше – з 8-10 років.

У цей період діти змінюються не лише зовні, а й в середині – активується вироблення гoрмонів та починають функціонувати cтaтеві залози. Це час бурхливого та нерівномірного росту тiла, а також неприємних висипів.

Читайте також: Аптечка у відпустку: які препарати варто взяти з собою

Саме в цей час медики радять батькам бути максимально уважними і терплячими до свої дітей, і в жодному разі не ігнорувати проблеми зі здоров’ям. У підлітків часто спостерігається прискорений ритм серця, стрибає артеріальний тиск або порушується робота травних органів.

Діти відчувають втому, слабкість та запаморочення. І це не дитячі вигадки, батькам варто бути особливо уважними до таких скарг. Адже незначні недомагання у цьому віці можуть обернутися патoлогією в дорослому житті.

Також збільшують ризики ускладнень стреси, перевтома, неправильне харчування та малорухливий спосіб життя. Натомість стежте, аби дитина підліток висипалася, гуляла на свіжому повітрі, займалася спортом, а особливо корисним у цьому віці є плавання.