fbpx
Дозвілля
Всього 8 ліків, які потрібно повсякчас мати з собою

Переходимо до таблеток. При складанні списку ми віддавали перевагу найдешевшим й ефективним засобам. Максимальна кількість таблеток одного типу в вашої вуличній аптечці – 6 штук. Щоб таблетки краще зберігалися, їх можна і не витягувати з упаковки, а просто вирізати ножицями шматочок блістера.

1. Універсальний засіб – парацетамол. Це найпопулярніший лікарський засіб в світі. На його основі випущено кілька десятків ліків (Панадол, Еффералган). Парацетамол надає знеболюючий ефект (головний і зубний біль), жарознижувальний та незначний протизапальний. У певних дозах вважається безпечним для дітей. Не можна приймати людям з хворою печінкою. Ібупрофен володіє кращим знеболюючим ефектом, проте, зізнається ВООЗ, в якості засобу другого порядку для лікування жару у дітей і дорослих. На першому – все-таки парацетамол, так як він більш ефективний.

2. Діарея – Лоперамід. За ефективністю не поступається имодіуму, зате в кілька разів дешевше. Прийміть 4 мг лопераміду при гострій діареї, потім по 2 мг після кожного безформного стільця. При хронічній діареї дітям старше 5 років лоперамід призначають у добовій дозі 2 мг.

3. Алергія – діазолін. Діє не гірше популярного Еріусу. Є одним з найстаріших антигістамінних препаратів. Надає протиалергічну, протинабрякову дію, знімає болі в животі і свербіж. Протипоказань майже немає. Діазолін дитячий випускається у вигляді драже з кількістю діючої речовини 0,05 г.

4. Заспокійливе – валеріана. Стара добра валеріана дає стабільний седативний ефект. Втім, він приходить не дуже швидко. Деякі клінічні дослідження вказують на те, що ефект валер’янки не перевищує плацебо. Дітям до 12 років валеріана протипоказана.

5. Болі в серці – нітрогліцерин. Не тільки є потужним засобом, але й заспокоює серцевий біль. Розширює судини і покращує кровообіг. Однак є одне «але»: ці ліки є причиною головних болів.

6. Підвищений тиск – папазол. Основними показаннями до застосування Папазолу є гіпертонічна хвороба і стенокардія. Папазол приймають всередину по 1 таблетці 2-3 рази на день. Дітям до 12 років не давати.

7. Отруєння – активоване вугілля. Найпопулярніший в світі сорбент. Адсорбує отрути й токсини з шлунково-кишкового тракту до їх всмоктування. Ефективний при лікарських отруєннях. Проблема активованого вугілля в тому, що з собою потрібно носити дві пачки таблеток, тому що треба приймати з розрахунку 1 таблетка на 10 кг. Його можна замінити на більш дорогий і більш компактний Фільтрум.

8. Спазмолітик – дротаверин. Який такий дротаверин? Так це ж стара но-шпа, тільки без накруток! Прийміть 1-2 таблетки, якщо у вас сильні спазми в животі. Для дітей у віці до 6 років разова доза становить 10-20 мг всередину, максимальна добова – 120 мг.

Аптечка складалася для здорових людей, які не страждають серйозними хронічними захворюваннями, які вимагають регулярного прийому специфічних ліків. Якщо у вас є така недуга, складайте список з урахуванням індивідуальних особливостей.

Читайте також: Викрили змову компаній, які розподілили ринок ліків

Джерело.