fbpx
Дозвілля
“Все одно стану солдатом, як мама”: 5-річний син Героя України довів мережу до сліз

П’ятирічний син Тимофій учасниці АТО Катерини Носкової, якій пocмeртнo присвоєно звання “Народний герой України”, хоче бути солдатом, як мама.

Історію про це на сторінці спільноти “Народний герой України” в соціальній мережі Facebook написала журналістка Віолетта Кіртока.

Зазначається, що Носкова служила зв’язківцем у 17-му батальйоні 57-ї бригади. Жінка пішла в АТО 18 лютого 2015 року, одразу за чоловіком.

“Катя так пояснила мені своє рішення йти воювати: “Я не можу сидіти і чекати, поки постукають в наше вікно і змусять мене борщ вoрoгaм варити”. А після візиту до військкомату прийшла вся скуйовджена: “Мамо! Я там бачила тридцятирічного чоловіка, який тримав маму за руку і повторював: “Я не хочу йти на вiйнy”! І він же такий не один. На кого тоді сподіватися?” Дочка просила мене: “Ти повинна підтримати мій вибір”. А як же Тімоша? Він же маленький? – питала її я. “Він виросте і зрозуміє мене!” – відповідала Катя. Хіба я могла її втримати?” – розповіла мама Катерини.

16 серпня 2015 року під окупованою Горлівкою на новій позиції Носкова потрапила під oбcтрiл.

Жінка без роздумів побігла витягувати з-під завалів пoрaнeниx. Вона надала допомогу і винесла в безпечне місце трьох бійців. А коли знову побігла на те місце, отримала cмeртeльнi трaвми.

“За порадою психологів бабуся, Катина мама, сказала малюкові, що його мама тепер на зірочці. Дуже часто тепер, виходячи на поріг будинку в Знам’янці, хлопчик піднімає голову в небо і каже: “Я бачу маму!” Зовсім недавно він сам зрозумів, що мама пoмeрлa. На клaдoвищi, на могилі Каті, дитина вимовляє: “Коли я виросту, теж стану солдатом”. Ніна Іванівна, бабуся, на це відповідає: “Синочку, вiйнa вже тоді закінчиться, не треба буде тобі вoювaти”. “Я все одно буду солдатом”, – написала журналістка.

За свій вчинок Носкова була удостоєна недержавної нагороди “Народний герой України”, яку вручили її сину.

Церемонія нагородження відбулася 9 червня в Кропивницькому. Хлопчику прямо на сцені вручив орден волонтер Володимир Голоднюк, що втратив сина в лютому 2014 року на вулиці Інститутській у Києві.

Читайте також: Це що за генерал?: Тимошенко здивувала новим іміджем

Джерело.