fbpx
Події
Враження українців про безвіз з ЄС: кого і чому не пустили та про які правила не можна забувати

Українці в соціальних мережах охоче діляться особистим досвідом перетину кордону без візи.

За першу добу дії “безвізу” майже 20 000 українців перетнули державний кордон з Європейським Союзом. Відмовили у в’їзді всього чотирьом громадянам. Це менше 0,02% від загального числа українських туристів, які вже встигли відвідати ЄС без візи.

За інформацією прикордонної служби, найпопулярнішим напрямком залишається Польща. 63% українців скористалися безвізом і “почали знайомство з Європою” саме з цієї країни. Про враження мандрівників, які вже встигли скористатися безвізовим режимом, і розібрався, з яких причин можуть не впустити до Європейського Союзу пише “Сегодня”.

“У Борисполі ніде яблуку впасти”. Українці в соціальних мережах охоче діляться особистим досвідом перетину кордону без візи.

“Перевірка зайняла десь більше хвилини. Відбитки пальців не сканували. Запитали тільки про бронь готелю. Досить було лише озвучити назву”, – пише на своїй сторінці в соцмережі Сергій Барду.

На честь безвізу “Міжнародні авіалінії України” 11 червня розпродали 30 тисяч квитків від 763 гривень до європейських міст. Всі квитки розкупили.

Ажіотаж на поїздки до ЄС відзначають і самі туристи. “У Борисполі ніде яблуку впасти”, – пише в соціальних мережах Лариса Жигун.

Всього за перші 11 годин дії безвізового режиму до ЄС в’їхало 20 660 громадян України, в тому числі 5290 – за біометричними паспортами. 346 з них в’їхали через наземні пункти пропуску між Україною та Польщею, 112 – з Угорщиною, 289 – з Румунією, 27 – зі Словаччиною.

Для подорожі до ЄС без візи потрібен всього лише біометричний паспорт. Однак прикордонники мають право упевнитися, що у туриста є матеріальна можливість повернутися назад і кошти на проживання в ЄС.

Кожна країна сама визначає, скільки грошей вистачить туристу. Наприклад, в Хорватії на один день потрібно не менше 100 євро, в Чехії і Португалії – 40 євро, а в Латвії – всього 18 євро.

Як розповідає директор туристичної мережі Олег Кулик, правоохоронець може попросити туриста разом підійти до банкомату або банківського терміналу і перевірити рахунок. Ще один варіант – зателефонувати до банку і перевірити стан рахунку за телефоном.

“Взагалі це не така вже й велика сума. Для подорожі до країн ЄС це всього лише кількасот євро. Краще брати з собою і готівку, і карту. Невідомо, чи зможе людина в будь-який момент розрахуватися карткою. У більшості закладів є можливість розрахуватися карткою, але не у всіх”, – зазначає експерт.

Читайте також: Клімкін застеріг українців від скасування безвізу з ЄС

Однак, як розповідають українці, які вже встигли скористатися безвізом, на ділі ж наявність грошей практично ні у кого не перевірили. Всього з 20 000 українців відмовили у в’їзді всього лише чотирьом туристам. Троє з них порушували закони Шенгенської зони задовго до лібералізації візового режиму і були депортовані з Європейського Союзу, а четвертий спробував потрапити до ЄС з паспортом старого зразка (ним можна користуватися тільки при наявності візи).

Нагадаємо, в Європейському Союзі без віз можна перебувати не більше трьох місяців протягом півроку (правило 90/180). Якщо порушити цю умову – можна потрапити до Шенгенської інформаційної бази. Після цього можуть відмовити у в’їзді до будь-якої країни ЄС.