fbpx

Вперше за 100 тисяч років Арктика може повністю звільнитися від льоду

Льодовики в районі Північногополюса масово тануть

Професор Пітер Уодхем з Кембриджського університету заявив про те, що в цьому або наступному році Арктика може вперше за останні 100 тисяч років повністю звільнитися від льоду. Про свої висновки вчений розповів виданню The Independent.

Уодхем заявляє про те, що останні дані, зібрані за допомогою супутників NASA, показують, що за станом на 1 червня в Арктиці було покрито льодом 11,1 мільйона квадратних кілометрів, при середньому показнику за останні 30 років 12,7 мільйона кілометрів. Різниця між цими двома показниками приблизно дорівнює площі шести таких країн, як Великобританія.

На думку Уодхема, до вересня цього року площа льоду в Арктиці складе менше 1 млн квадратних кілометрів або ж він зникне зовсім. В даний час рекордно низький показник покриття льодом Арктики становить 3,4 мільйона кілометрів. На думку дослідника, в цьому році площа льоду в Арктиці стане значно менше цього показника.

Якщо ж лід не розтане остаточно, він, в основному, буде зосереджений в районі півночі Канади.

Останній раз Арктика була вільна від льоду 100-120 тисяч років тому.

Раніше в Арктиці були виявлені залишки тропічного лісу. Викопні дерева представляли собою щось середнє між пальмою і папороттю.

Джерело.

 

You cannot copy content of this page