fbpx
Дозвілля
Вознесіння Господнє 2017: що не можна робити

Вознесіння Господнє відзначається на 40-й день після Великодня. У 2017 році свято припадає на 25 травня. У цей день дух Ісуса Христа вознісся на небеса, де і з’єднався з Богом.

Згідно з євангельським переказом, на сороковий день після Воскресіння Христос востаннє явився апостолам, пообіцявши їм швидке послання на землю Святого Духа. Потім Спаситель вивів своїх учнів з Єрусалиму на Єлеонську гору, благословив їх, піднімаючись в небо, і зник за хмарами.

У народі Вознесіння традиційно пов’язують з урожаєм, оскільки воно припадає на кінець весни – початок літа, період зміни сезонів у сільському господарстві.

Обряди і традиції на Вознесіння. У цей день прийнято поминати померлих батьків. Для цього смажилися млинці або готувалися яйця. Приготувавши невеликі гостинці, ви також можете піти на клaдовище.

У 40 днів між Великоднем і Вознесінням особливо шанували жебраків і хвoрих людей. Їм роздавали милостиню. Також заборонялося кидати сміття і плювати на вулиці, тому що “можна потрапити в Христа, який приходить в будинки під виглядом жебраків”.

На Вознесіння пекли особливі млинці, які називали “Божа окутка”, “онучки”, “Христові лапотки”. У деяких регіонах господині частували коржами з сирною начинкою, краї яких загиналися у вигляді сходинок.

Був звичай ходити в гості до рідних і знайомих. Це в старовину називалося “ходити на роздоріжжя”. Гості дарували господарям драбинки, спечені з пшеничного тіста на меду і з цукровими візерунками.

А ще в цей день Господь чує всі прохання, тому варто молитися особливо ревно, просячи те, що життєво необхідно.

Що не можна робити на Вознесіння? Великим гріхом вважається робота в цей день. Краще присвятіть його спілкуванню з рідними та близькими. Не варто проводити будь-які обряди, які можна знайти в інтернеті.

Прикмети на Вознесіння. Якщо курка знесла в цей день яйце, його потрібно підвісити під покрівлею житла. Воно буде захищати мешканців будинку від нeщасть.

Якщо на Вознесіння гарна погода, то вона протримається до дня Святого Михайла (21 листопада).

Дощовий день віщував неврожай. Якщо ж дощ піде протягом трьох днів після Вознесіння, то збитки будуть трохи менші. Але багатого врожаю все одно не варто чекати.

Читайте також: Трійця 2017: що треба знати про свято та як його святкувати

Роса в цей день вважалася цілющою, а лікувальні властивості трав посилювалися і зберігалися до настання Івана Купала (7 липня). Тому рекомендується вранці вмитися росою. Дівчатам це допоможе зберегти красу і молодість, а людям похилого віку – подарує сили.

Джерело.