fbpx
Події
Воздвиження Хреста Господнього 2019: чому в цей день не можна починати нові справи

27 вересня відзначають Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Свято пов’язане з ім’ям рівноапостольної Олени, матері імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хрест, на якому був poзп’ятий Ісус Христос.

Точна дата набуття Чесного Хреста невідома. Мабуть, вона мала місце в 325 або 326 році. Назву свято отримало завдяки звичаю Церкви на Сході споруджувати хрест під час богослужіння. Це одне з 12 головних свят православної Церкви.

Ікона Воздвиження Хреста відома своїми чудотворними властивостями. Вважається, що вона допомагає впоратися з багатьма проблемами зі здopoв’ям: лiкує зyбний бiль, бeзплiддя, кicтки і cyглоби, хpoнічні мігpeні.

Що не можна робити на Воздвиження 27 вересня

Не можна працювати, а також починати нову справу. Вважається, що все почате в цей день піде прахом.

Ні в якому разі не можна ходити в ліс: бабусі і дідусі в деяких населених пунктах досі вірять, що в цей день лісовик перераховує лісових звірів. І людині таке точно не можна бачити.

Також не можна тримати двері відчиненими: мудрі люди запевняють, що в цей день змії шукають місця для зимівлі і можуть заповзти в будь-який будинок.

І, нарешті, на Воздвиження закінчується бабине літо і осінь вступає в свої права.

Крім того, в цей день не слід:

лaятися і з’ясовувати відносини з близькими;

їсти не пісну їжу: м’ясо, рибу, яйця і молочні продукти. В цей день дотримуються суворого посту, приправляючи їжу лише рослинною олією;

У народі є ще один переказ: вважається, що в цей день змії шукають місце для сплячки на зиму, тому радять добре замикати будинок.

Воздвиження Хреста Господнього: що потрібно робити жінкам в свято

У цей день за традицією потрібно піти на Святу Літургію.

На Воздвиження треба дотримуватися суворого посту – не можна їсти ні м’ясні, ні молочні продукти, навіть якщо свято припадає на неділю. У народі існували прислів’я: “Хто на Воздвиження постить – тому сім гріхів проститься” або “Хто на Воздвиження не постить, на того сім гріхів сходить”.

Читайте також: Молитва на жовтень! Не ігноруй цю молитву!

Відповідно на святковий стіл подавалися тільки пісні страви, які господині найчастіше готували з капусти нового врожаю – гасили, смажили, пекли пироги, робили різноманітні салати. Тому цей день в народі також називали “капусниці”.

Дім потрібно окропити освяченою в церкві водою – це допоможе не тільки захистити житло від нечистої сили, а й захистити його від людей з поганими помислами.

В цей день, побачивши птахів, що відлітають на південь, можна загадати заповітне бажання, яке, як вважають в народі, неодмінно здійсниться.

Джерело.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!