Без рубрики
Восени ціни на продукти значніше зростуть,ніж прогнозувалось раніше

Вартість вітчизняних продуктів і речей може піднятися восени, прогнозують спеціалісти. Пов’язують це із посиленням інфляції в Україні.

“Є всі передумови, щоб вона була не 8-10 відсотків, як казали в НБУ раніше, а понад 20 відсотків. На жаль, багато процесів, що її посилюватимуть, є результатом непродуманих дій влади”, – пояснює порталу “Знай” Володимир Марченко, аналітик консалтингової компанії AFS.

Читайте також:ЯК ЗМІНИЛИСЯ ТАРИФИ НА КОМУНАЛКУ В УКРАЇНІ ЗА ТРИ РОКИ(ІНФОГРАФІКА)

За його словами, найбільше на інфляцію вплине підвищення цін на опалення. Через це більше коштів виділятимуть на субсидії із державного бюджету. Ймовірно, щоб збільшити кількість грошової маси, влада вдаватиметься до видруку нових купюр.

“Крім цього, уряд ще збирається підвищити пенсії восени. Зазвичай такі загравання із електоратом у далеко не найкращі економічні часи лише сприяють тому, що гривня знецінюється більше. Наслідком буде подорожчання продуктів й інших вітчизняних товарів. Думаю, ціни піднімуться щонайменше на 10-12 відсотків. Звісно, дорожчатимуть й іноземні товари. Якщо подорожчає пальне, то вже до грудня варто очікувати нової хвилі підняття цін. Адже вартість бензину і дизпалива є практично в кожному товарі — від овоча до побутової техніки. Все це транспортують”, – пояснює спеціаліст.

Нагадаємо, цього місяця може на 11% подешевшати цукор. Про це повідомили у національній асоціації “Укрцукор”.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook